امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77656
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۴
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه گزارش کرد که ژاپن همانطور که طبق توافق اولیه هسته‌ای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه گزارش کرد که ژاپن همانطور که طبق توافق اولیه هسته‌ای ژنو برنامه‌ریزی شده بود، دو پرداختی دیگر به ایران برای واردات نفت خام این کشور را پرداخت کرد.

طبق این گزارش، بانک مرکزی ایران این پرداختی‌ها را از ژاپن دریافت کرده است و منبع دوم نیز تأیید کرد که ژاپن انتقال این مبالغ را انجام داده است.

طبق توافق اولیه ژنو، این اقساط در مجموع یک میلیارد دلار است و یکی از اقساط که قرار بود 10 آوریل پرداخت شود، 550 میلیون دلار بود و باقی نیز قرار بود 15 آوریل پرداخت شود.

وزارت دارایی ژاپن و بانک مرکزی این کشور حاضر نشد درباره این پرداختی‌ها اظهار نظر کند.

اقساط چهارم و پنجم نیز به این مفهوم است که ایران 2.55 میلیارد دلار از بودجه مسدود شده نفتی خود را دریافت کرده است تمامی این پرداختی‌ها به جز یک مورد توسط ژاپن صورت گرفته است و آن یک مورد را کره جنوبی پرداخت کرده است.

یکی از مقامات ارشد ایران روز سه‌شنبه به ایرنا اعلام کرد که ایران احتمالاً در هفته جاری قسط پنجم از بودجه مسدود شده خود را دریافت می‌کند و این به این مفهوم است که تهران به تعهدات خود به توافق اولیه ژنو پایبند بوده است.
انتهای پیام/ف.ف
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها