امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77669
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز در دیدار جامعه مداحان و معلمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز در دیدار جامعه مداحان و معلمین و کادر اجرایی مدارس شهرک‌های سپاه پاسداران استان تهران در مدرسه عالی امیرالمومنین (ع) با بیان حدیثی از امام صادق(ع) اظهار کرد: کسانی که از روی ناآگاهی وارد کاری می‌شوند آنچه را که خراب می‌کنند بیش از آن چیزی است که درست انجام می‌دهند.

وی با اشاره به لزوم تسلط مداحان بر مطالب و اشعار ادامه دادند: مداحان با توجه به نیازهای جامعه باید بدانند چه مطالب و اشعاری احساسات و روحیه شور حسینی را بالا می‌برد و موجب اتحاد در جامعه می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: معلمان باید با رعایت امانتداری، نسبت به درسی که ارائه می‌دهند آشنا باشند و روحیه دانش آموزان و جوانان را درک کرده و آنان را با اسلام آشنا سازند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه بسیجیان هم باید در کارهایشان «حاذِقاً بِعَمَلِهِ» باشند، بر ضرورت توجه به شایسته سالاری تاکید کرد و افزود: متاسفانه گاهی افرادی به سمت‌هایی منصوب می‌شوند که آگاهی کامل را در آن حیطه کاری نداشته و ایجاد مشکل می‌کنند؛ انتخاب‌ها باید بر اساس لیاقت و شایسته سالاری صورت گیرد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: باید مسئولیت‌ها به افراد دارای جاذبه سپرده شود تا بتوانند مردم را به اسلام و انقلاب جذب کنند، متاسفانه برخی با ادبیات نامناسب با مردم و جوانان برخورد می‌کنند که شایسته نظام نیست.

وی با اشاره به جذابیت‌های قرآنی یادآور شد: تمسک به قرآن و بهره‌گیری از جاذبه‌های قرآن، مشکلات را حل می‌کند.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه تشیع و انقلاب اسلامی یادآور شد: دشمنان از طریق تضعیف اعتقادات و القاء شبهات، ماهواره‌ها و سایت‌های فاسد و تحریم‌های اقتصادی از جمله تحریم دارویی، ایران اسلامی و انقلابی ایران را مورد هجوم قرار داده‌اند.

وی با تاکید بر لزوم مقابله با هجمه‌های دشمنان تصریح کرد: به برکت تعلیمات قرآن، مجالس حسینی و فاطمی و بسیجیان و معلمان آگاه در مقابل تهاجم علیه تشیع و انقلاب اسلامی می‌ایستیم و در این مسیر هیچ گاه نباید حالت انفعالی داشته باشیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی به مشکلات اقتصادی جامعه اشاره کرد و یادآور شدند: با صرف‌جویی و اقتصاد مقاومتی بر تحریم‌ها فائق خواهیم آمد.

وی در بخش پایانی سخنان خود پرخاشگری را عامل بسیاری از اختلافات خانوادگی دانست و گفت: بسیاری از مشکلات خانواده‌ها به خاطر گزنده گویی طرفین است، جایز نیست مردان با سخنانی که زمینه تهمت در آن وجود دارد با همسران خود سخن بگوید، اگر حرف‌ها توأم با محبت بیان شود، اختلافات درون خانواده‌ها به حداقل می‌رسد.
انتهای پیام/2258/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها