امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77674
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۶
تعداد بازدید: 144
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه در خصوص خودداری آمریکا از دادن روادید به آقای حمید ابوطالبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در بیانیه وزارت امور خارجه روسیه در خصوص خودداری آمریکا از دادن روادید به آقای حمید ابوطالبی نماینده دائمی جدید ایران در سازمان ملل آمده است: «تصمیم اخیر مقامات آمریکایی در مورد خودداری از دادن روادید به حمید ابوطالبی نماینده دائمی جدید جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل باعث حیرت شده است. این قدم که با نقض تعهدات آمریکا به عنوان کشور میزبان سازمان ملل اتخاذ شده نمی‌تواند به شکل دیگری به غیر از ابزار فشار سیاسی واشنگتن بر کشور عضو سازمان ملل ارزیابی شود».

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: چنانچه معلوم است، طبق ماده 4 موافقتنامه سازمان ملل با دولت آمریکا در مورد محل استقرار نهادهای مرکزی سازمان مورخ 26 ژوئن 1947 «مقامات فدرال، حکومت ایالات و مقامات محلی آمریکا نباید برای ورود یا خروج نمایندگان یا مقامات کشورهای عضو سازمان ملل در محل استقرار نهادهای مرکزی سازمان ملل اشکال ایجاد کنند». ضمناً در سند خاطر نشان می‌شود این بند «بدون بستگی به اوضاع روابط کشورهایی که اشخاص مذکور تبعه آنها هستند و دولت ایالات متحده در عمل خواهد بود».

در پایان این بیانیه تصریح شده است: «از این نگران شده‌ایم که چنین قدم‌هایی فعالیت عادی سازمان ملل را دشوار می‌کند».
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها