امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77697
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
مرتضی تمدن،استاندار سابق تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بروز رسانی لیست تحریم‌های ...

مرتضی تمدن،استاندار سابق تهران در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به بروز رسانی لیست تحریم‌های ضد ایرانی انگلیس و تمدید تحریم‌اش از سوی وزارت دارایی این کشور، اظهار داشت: کشورهای استعماری انسان‌های مظلوم را به بند کشیدن و برده‌داری را به عنوان یک ارزش قرار دادند، امروز اینها با بهانه جدید حقوق بشر قصد دخالت در امور داخلی کشوری را دارند که خون ها برای حفظش ریخته شده است.

تمدن ادامه داد: تمدید شدن نام تعدادی از مسئولان در لیست افرادی که اموالشان توسط انگلیس بلوکه شده آن هم به بهانه نقض حقوق بشر بسیار مضحک و خنده دار است زیرا به چه جرمی و در کدام دادگاه بین‌المللی حقوق بشری درباره ادعای مطرحه، بحث حقوقی شده است.

وی افزود: آنهایی که خودشان را مدعی حقوق بشر می‌دانند اگر معتقدند که این افراد کاری را علیه حقوق بشر انجام دادند در کجای اثبات شده که چنین وضعی را پیش گرفتند.

استاندار سابق تهران این‌گونه حرکات از سوی غربی‌ها را نشانه خوبی برای بازتر شدن نگاه مسئولان دانست و گفت: این حرکت پیامی هم برای مسئولان داشت و آن پیام این است که دولتمردان در حوزه سیاست خارجی و در برخورد با قدرت‌های استکباری همه چیز را با نگاه حسن ظن نگاه نکنند.

تمدن با انتقاد از واکنش وزارت خارجه از این اقدام گفت: از وزارت‌خارجه این انتظار می‌رفت  که بعد از انتشار این لیست واکنش جدی نشان دهد با ابراز تاسف دشمن عقب نشینی نمی‌کند آنها حتی در متن واکنششان مدعی شدند که این لیست مربوط به قبل است در حالی که این لیست بروز شده است.

وی افزود: خنده آورتر از ادعای دروغین آنها در بحث حقوق بشر این است که انگلیسی‌ها با اشاره به حساب‌ها و دارایی‌های افراد مندرج در لیست ادعا کردند که آنها در این کشور با انگلیس‌های مکار فعالیت اقتصادی داشتند.

استاندار سابق تهران در پایان اظهار داشت: تمدید شدن اسامی افرادی که در این لیست آمده نشان دهنده خوی استعماری غربی‌ها از جمله انگلیسی‌ها در خصومت با جمهوری اسلامی دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار