امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77718
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیش کنگره اول جامعه اسلامی مهندسین با حضور دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پیش کنگره اول جامعه اسلامی مهندسین با حضور دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و اعضای شورای مرکزی و دبیران استانی امروز پنجشنبه 28 فروردین در ساختمان مرکزی این تشکل برگزار شد.

برپایه این خبر در این نشست باهنر با اشاره به موضوعات اقتصادی ، فرهنگی کشور گفت: من بر این اعتقاد هستم که باید مقطع زمانی مشترک دولت یازدهم و مجلس نهم به یک برهه طلایی در انقلاب اسلامی ایران تبدیل شود.

وی افزود: متاسفانه در کشور یک گروه، مشکلات موجود را به دولت قبلی منتصب می کنند و عده ای دیگر نیز مشکلات را  به تحریم ها ربط می دهند ولی با توجه به  فرمایش مقام معظم رهبری مدظله‌العالی، کشور در یک پیچ تاریخی است که باید با خردورزی و سعه صدر و شجاعت و توکل به فضل الهی از این مسیر عبور کنیم و در این مسیر همدلی قوای سه گانه را نیازمندیم.

باهنر گفت: در موضوع هدفمندی یارانه‌ها نیز من اعتقاد دارم با توجه به منافع ملی باید گروه‌های حاضر در مجلس با همدلی و وحدت کامل دولت را در اجرای این قانون یاری کنند.ما در این دوسال مقطع مشترک دولت یازدهم و مجلس نهم می توانیم یک مقطع تاریخی شکوهمندی را بیافرینیم و از این پیچ تاریخی با سربلندی عبور نمائیم لذا با همدلی و همگرایی می توانیم بر مشکلات موجود فائق بیائیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ادامه داد: در وضعیت کنونی نیز باید با موضوع هدفمندی یارانه‌ها و مذاکرات با سعه صدر و خردورزی و تکلیف شرعی برخورد کنیم.

باهنر گفت: با مواظبت های هوشمندانه، مذاکرات 1+5 به خوبی در حال پیشرفت است و باید با حمایت از سربازان عرصه دیپلماتیک و مواظبت بیشتر، آنها را در این میدان سخت یاری کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، توسط مقام معظم رهبری و شعار سال، این نام گذاری را افشره نامگذاری سال‌های گذشته دانست و افزود: در بخش مردم سالاری دینی ایران نماد این نوع دموکراسی در دنیا است و این نوع مردم سالاری دینی نطفه اصلی فرزند بیداری اسلامی در من منطقه است و در بعد نظامی و امنیتی نیز کشور در سطح قابل توجهی در سطح جهان و منطقه قرار دارد.

باهنر ادامه داد:‌ در توسعه اقتصادی باید بتوانیم پله‌های توسعه را به صورت همه جانبه طی کنیم و کارهای جدی تری در حوزه اقتصاد انجام دهیم لذا باید در این راستا با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و شعار «اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در صدد تحقق این سیاست‌ها و شعارها باشیم.

باهنر افزود: اقتصاد مقاومتی یک رویکرد جدید اقتصادی است که نیازی به قانون ندارد و 24 بند از این سیاستهای ابلاغی یک جزء کامل هستند و نباید به صورت جداگانه بررسی شوند. مسئله عدم وابستگی اقتصاد کشور به نفت سالهاست در این دستور کار است ولی باید در این برهه زمانی خیلی جدی تر به این موضوع پرداخت، درمجلس ما در تلاشیم تعدادی از قوانین که در حوزه اقتصاد تاثیر زیادی دارند مانند قانون‌هدفمندی یارانه‌ها و اصل 44 و ... را در اولویت و با نگاهی نو و رویکرد اقتصادی مقاومتی در دستور کار قرار دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها