امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77724
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
سیدمجید هدایت دقایقی پیش در حاشیه دیدار با استاندار سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان سمنان اظهار ...

سیدمجید هدایت دقایقی پیش در حاشیه دیدار با استاندار سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در استان سمنان اظهار کرد: سازمان توسعه منابع انرژی به عنوان سازمانی محوری در حوزه توسعه توربین‌های 2 مگاواتی در ارتباط با بخش دانشگاهی شناخته می‌شود.

وی افزود: یکی از مراکز تحقیقاتی مشترک این سازمان با دانشگاه فردوسی مشهد در حال همکاری بوده و مشغول به اجرای طرح‌های مختلفی در این حوزه است.

رئیس سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع بیان کرد: خبر خوشی که می‌توان امسال به مردم داد، این است که به زودی توربین‌های 100 کیلوواتی کاملاً بومی‌سازی شده در این مرکز تحقیقاتی تولید می‌شود.

هدایت خاطر نشان کرد: این توربین در چهار ماهه نخست امسال به تولید می‌رسد و این در حالی است که بیش از این بخش اعظمی از این توربین‌ها از طریق واردات در اختیار ایران قرار می‌گرفت.

وی گفت: با الگو گیری از  کشورهایی که توربین ها را وارد می کردیم خطوط تولیدی را در ایران راه‌اندازی کردیم.

رئیس سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع اشاره کرد: مسیری نیز در راستای رسیدن به توربین‌های با مگاوات بالا طراحی شده و بخش‌های مختلفی در این زمینه فعال هستند.

هدایت بیان کرد: ایران در زمینه انتقال فناوری و دانش تولید این توربین‌ها و نیز بومی‌سازی تولیدات از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: امسال اتفاقات خوبی در وزارت نیرو و دولت افتاده است که باید از آنها قدردانی کرد و توجه جدیدی به حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور شده است.

این مسئول گفت: نقطه کلیدی در حمایت‌های اولیه در هر کیلووات بود که مصوبه‌های جدید در این زمینه، در سرمایه‌گذاران و فعالان این بخش شوق زیادی ایجاد کرد.

وی یادآور شد: اگر برنامه‌ها در این بخش تحقق یابد، می‌توان گفت که کشور در دهه آینده می‌تواند بخش قابل توجهی از نیازهای خود را برآورده سازد.

هدایت همچنین با بیان اینکه میزان تولید و بهر‌ه‌گیری از انرژی‌های نو در کشور در برهه کنونی بسیار پایین است، گفت: امروز بیش از 70 هزار مگاوات تولید برق در کشور انجام می‌شود و مصرف داخلی نیز بیش از 30 هزار مگاوات است.

رئیس سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع خاطر نشان کرد: در مقایسه با این آمارها میزان بهره‌گیری از انرژی‌های نو کمتر از یک درصد است.

وی مطرح کرد:‌کلید این کار این است که دولت و مجلس به خوبی در این حوزه ورود کنند و اگر نرخ‌ها تصویب شده باشد و منابع قابل اختصاص نیز روشن شود، بخش‌های سرمایه‌گذاری حاضر به ورود در این عرصه هستند.

هدایت گفت:‌در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز گروه‌های مختلفی در این حوزه در حال فعالیت هستند.
انتهای پیام/2249/ل40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها