امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77751
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
سردار علیرضا صالحی امروز در گفت‌وگو  با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: 561 سکه تاریخی مربوط به دوره قاجار با قدمت تاریخی 180 سال در شهرستان ...

سردار علیرضا صالحی امروز در گفت‌وگو  با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: 561 سکه تاریخی مربوط به دوره قاجار با قدمت تاریخی 180 سال در شهرستان خدابنده کشف شد.

وی با اشاره به اینکه پلیس در راستای حفظ و حراست از میراث کهن کشور در همه عرصه‌ها و اقصی نقاط استان زنجان تلاش‌های مستمری دارد، تصریح کرد: در پی کسب خبری مبنی بر حفاری غیر مجاز و کشف اقلام تاریخی در یکی از روستاهای شهرستان خدابنده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه بر اساس طرح‌ریزی‌های عملیاتی و تعقیب و مراقبت‌های انجام گرفته متهم به نام «ج . م» شناسایی و روز گذشته پس از هماهنگی با مراجع قضایی منزل این فرد مورد بازرسی پلیس قرار گرفت.

صالحی با اشاره به اینکه در این بازرسی ماموران موفق شدند 561 سکه تاریخی با قدمت 180 ساله و مربوط به دوران قاجار را کشف کنند، افزود: متهم نیز دستگیر شد.

این مسئول یادآور شد: کسانی که در این راستا فعالیت می‌کنند و برای رسیدن به امیال مالی و پول بیشتر اشیاء تاریخی و هویت ملی را قاچاق می‌کنند، بدانند که نیروی انتظامی با حساسیت بیشتری موضوع را پیگیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کند.

وی از شهروندان و مردم استان زنجان درخواست کرد تا هر گونه اخبار، اطلاعات و موارد مشکوک در زمینه حفاری غیر مجاز را با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 در میان گذارند.
انتهای پیام/73006/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها