امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77754
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، مهدی حاجتی صبح امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده گیلان در دهکده ساحلی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از انزلی، مهدی حاجتی صبح امروز در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده گیلان در دهکده ساحلی انزلی با تبریک هفته معلم و گرامیداشت سالروز شهادت شهید مطهری اظهار کرد: دانش‌آموزان بزرگترین سرمایه و آینده‌ساز کشور هستند.

وی کشف استعدادها و ویژگی‌های دانش‌آموزان را در ایجاد ارتباط با آنها تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: این همایش فرصت خوبی برای ترغیب دانش‌آموزان نوجوان دوره متوسطه است.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان ادامه داد: بررسی توانمندی‌ها و علایق آنها و جهت‌دهی مناسب توسط مدیران دلسوز و آگاه می‌تواند زمینه شکوفایی بهتر و بهره‌گیری مطلوب‌تر را در آینده رقم بزند.

وی کشف استعدادها را مهم‌ترین وظیفه آموزش و پرورش دانست و گفت: مربیان با پرورش این استعدادهای نهفته می‌توانند نسل جوان انقلابی، مومن، متعهد و دوستدار اهل بیت (ع) را تربیت کند.

حاجتی، با اشاره به نقش آموزه‌های دینی در تربیت نسل امروزی خاطرنشان کرد: شناخت ویژگی‌های نوجوان مهم است.

وی اضافه کرد: زمانی یک مدیر یا مربی می‌تواند در کار تربیتی خود موفق باشد که ویژگی‌های جوان را به درستی بشناسد و از آن طریق ارتباط برقرار کند.

این مسئول شناخت نگرش‌ها و بینش‌ها را موجب ارائه روش‌های ارتباطی مناسب در انسان عنوان کرد و افزود: طبق آموزه‌های دینی در تربیت کودکان باید آنها را تا سنین هفت سالگی آزاد گذاشت تا آثار این آزادی در سنین نوجوانی تجلی کند.

وی تربیت کودکان را در هفت سال دوم مهم دانست و خاطرنشان کرد: در سنین 14 تا 21 سالگی باید الزاماتی را به جوان بیاموزیم تا به او آرمان‌گرایی، تشخص‌طلبی، استقلال‌طلبی و ... تقویت شود.

حاجتی آموزش و پرورش را مهم‌ترین دستگاه رسمی کشور در تعلیم و تربیت و متولی فرآیند آموزش خواند و یادآور شد: مهم‌ترین عامل انتقال فرهنگ عمومی بر اساس معیارهای اسلامی است که با مشارکت خانواده‌ها و دیگر نهادهای دولتی و غیر دولتی اجرایی می‌شود. 

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در تمام سیاست‌ها به عنوان مهم‌ترین عامل برای رسیدن به مرتبه‌ای از حیات طیبه است، نهادینه کردن فرهنگ مناسب با جامعه جزو وظایف آموزش و پرورش دانست.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان خاطرنشان کرد: در بحث فرهنگ باید مسایل فرهنگی را در بدنه آموزش و پرورش پیاده‌سازی کنیم.

به گفته وی، سند تحول بنیادی آموزش و پرورش براساس معیارهای اسلامی تدوین شده است.
انتهای پیام/84002/ح30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها