امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77757
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
رحمت‌الله نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: امروزه مهمترین دغدغه جوانان بحث اشتغال است و من روز گذشته در دیداری که با وزیر ورزش و جوانان ...

رحمت‌الله نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: امروزه مهمترین دغدغه جوانان بحث اشتغال است و من روز گذشته در دیداری که با وزیر ورزش و جوانان داشتم این موضوع را با وی در میان گذاشتم.

وی ادامه داد: متأسفانه کارگروه اشتغال در استان‌ها بسیار ضعیف و با توجه به اینکه مجری و متولی اشتغال جوانان، دولت است امیدوار هستیم دولت عزم جدی تری و اراده مستحکمی داشته باشد و این موضوع منوط است به راه اندازی کارگروه ملی اشتغال تا برای دغدغه اشتغال جوانان راهکارهایی ارائه دهند.

این عضو فراکسیون جوانان مجلس خاطرنشان کرد: بعد از مسئله اشتغال، موضوع ازدواج و بالا رفتن سن ازدواج جوانان هم اکنون به عنوان دومین دغدغه مورد توجه مسئولان قرار گیرد و دانشگاه‌ها، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک‌ها هر کدام باید به نوعی وارد میدان شوند تا با همکاری تمام این دستگاه‌ها بتوان اقداماتی برای جلوگیری از ایجاد بحران در موضوع ازدواج جوانان انجام داد.

نوروزی اظهار داشت: دستگاه‌های فرهنگی کشور باید ساده زیستی را در بین جوانان و خانواده‌ها ترویج کنند و به گونه‌ای نباشد که جوانان تصور کنند از ابتدای زندگی مشترک خود باید تمام امکانات را در اختیار داشته باشند.

وی ادامه داد: وام ازدواج یکی دیگر از موضوعاتی است که باید بانک مرکزی به صورت جدی در حل مشکل پرداخت‌های وام ازدواج جوانان ورود پیدا کند و در خصوص ضامن‌هایی که برای پرداخت وام وجود دارد تجدید نظرهایی انجام شود و دستگاه‌ها باید از اقدامات شعارگونه در حیطه جوانان خارج و به صورت عملی وارد میدان شوند و برای حل مشکلات آنها اقدام کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها