امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7776
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین نشست خبری مظفر پوررنجبر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، امروز در ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نخستین نشست خبری مظفر پوررنجبر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، امروز در آستانه روز جهانی مخابرات برگزار شد.

*شرکت‌های مخابرات استانی منحل، ادغام یا دچار تغییر می‌شوند

مظفر پوررنجبر در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران در پاسخ به سوال فارس در خصوص ورود برند آشنای اول تلفن ثابت و تکلیف شرکت‌های مخابرات استانی پس از تشکیل شرکت تلفن ثابت ایران، گفت: 30 شرکت مخابرات استانی تغییر ماهیت در حد ظرفیت خواهند داد. یا ادغام می‌شوند یا تغییر مدل می‌دهند یا منحل می‌شوند.

وی گفت: این شرکت‌ها به لحاظ مشتری و کارکنان طیف وسیعی از جامعه را در برمی‌گیرند که نمی‌توان سریع تصمیم گرفت.

پوررنجبر گفت: تعیین تکلیف این موضوع به شرکت مخابرات ثابت ایران محول شده که این شرکت 18 ماه وقت دارد این کار را انجام دهند.

وی یادآور شد: روش من این است که این شرکت‌ها الان منحل شوند و در 8 یا 9 حوزه شرکت‌های جدیدی با وظایف مشخص تعریف شود.

*محل تامین هزینه ‌هم‌کدی هنوز مشخص نشده است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص اجرای طرح سراسری هم‌کدی در تمام استان‌های کشور گفت: اجرای هم‌کدی در یک استان به قیمت امروز 4 میلیارد تومان برای مخابرات کاهش درآمد خواهد شد، با ضرب این مبلغ در 30 استان، با یک حساب سرانگشتی کف زیان مخابرات از اجرای هم‌کدی 120 میلیارد تومان است.

پوررنجبر افزود: هم اکنون در برخی نقاط از برخی استان‌ها طرح هم‌کدی آغاز شده اما هنوز طرح سراسری در استان جدیدی آغاز نشده است که تازه‌ترین هم‌کدی از روز پنج شنبه در استان قم اجرا خواهد شد.

وی در خصوص اینکه محل تامین هزینه هم‌کدی از جیب مشترکان خواهد بود یا دولت، گفت: هنوز به ما اعلام نکرده‌اند که هزینه هم‌کدی از کجا تأمین می‌شود، اینکه دولت پرداخت می‌کند یا وزارتخانه تقبل خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در استان‌ها 4 زون (منطقه) تعرفه داریم. در استان‌هایی مثل تهران، البرز و قم هزینه‌های هم‌کدسازی پایین‌تر از استان‌های دیگری است که شهرهایی در زون‌های 3 و 4 دارند.

*با PAPها مشکلی نداریم

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در خصوص تصمیم مخابرات در قبال شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت پرسرعت، اظهار داشت: اختلافی با PAPها نداریم. اولین اشکال در تفسیر پروانه PAPها است و لازم است روی این پروانه‌ها کار شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: علاوه بر این به تعبیر ما PAPها می‌خواهند با کمترین هزینه بیشترین خدمات را بگیرند.

*مخابرات از شورای رقابت و رگولاتوری تبعیت می‌کند

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در خصوص تبعیت مخابرات از دو نهاد قانون‌گذار رگولاتوری و شورای رقابت گفت: این دو نهاد هرکدام وظایفی دارند. شورای رقابت در زمینه قیمت‌گذاری خدمات انحصاری مانند سیم مسی و رگولاتوری در حوزه خدمات رقابتی مانند مکالمه موبایل صاحب‌نظر است.

*انحصار رایتل به مشکل محدودیت سرعت 128 اضافه شد

پوررنجبر در پاسخ به سؤالی در خصوص تأثیر تمدید انحصار 15 ماهه رایتل بر فعالیت شرکت مخابرات گفت: انحصار خدمات نسل سوم رایتل مردم را بسیار محروم کرد؛ علاوه بر این برنامه‌ریزی ما را نیز برای ارائه سرویس‌های جدید خراب کرد.

وی گفت: هم اکنون در موضوع محدودیت سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه مشکل داریم و شرمنده مردم هستیم؛ تمدید دوره انحصار مشکل را بیشتر و مردم را محروم‌تر کرد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران یادآور شد: انحصار خدمات نسل سوم رایتل تا خردادماه سال 93 تمدید شده اما هم‌چنان پیگیر کوتاه شدن دوره این انحصار هستیم.

*احتمال تغییر مدیرعامل همراه اول و مخابرات تهران

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص احتمال تغییر چند مدیرعامل از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مخابرات گفت: در ساختار جدید شرکت احتمال اعمال تغییراتی وجود دارد؛ برای مثال با 7 نفره شدن هیئت مدیره همراه اول، ممکن است مدیرعامل همراه اول تغییر کند و نیز مدیرعامل شرکت استان تهران نیز تغییر کند.

*درخواست افزایش تعرفه و آبونمان از تعرفه هم‌کدی جدا است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین یادآور شد: از یک سال پیش به عنوان مدیرعامل شرکت با هر جایی که دستم می‌رسیده مکاتبه کردم تا ساختار تعرفه و آبونمان مخابرات اصلاح شود و پیشنهاد افزایش تعرفه دادم.

وی گفت: تغییر آبونمان و افزایش تعرفه، درخواست شرکت مخابرات ایران است که این بحث‌ها با همکدسازی همزمان شده، ممکن است دولت بگوید اگر می‌خواهید مشکلاتان را حل کنم، مشکل ما را حل کنید.

پوررنجبر ادامه داد: دولت ممکن است این دو را با هم تهاتر کند که ما علاقمند به این کار نیستیم اما همچنان مذاکرات ادامه دارد.

* بحث واگذاری سهام شرکت‌های مخابرات استانی در بورس هیچ‌گاه مطرح نبود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوالی در خصوص واگذاری سهام شرکت‌های مخابرات استانی در بورس، گفت: یادم نیست که بحث واگذاری سهام شرکت‌های مخابرات استانی در بورس مطرح شده باشد. تنها یک بار کسی گفت یکی از راه‌های فعال شدن شرکت‌های استانی ورود به بورس است.

*برنامه‌ جذب 6 میلیون مشترک توسط تالیا

پوررنجبر در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص پروژه تالیا گفت: قرار است تالیا از 6 میلیون مشترکی که قرار جذب کند بخشی را در حوزه VIP و خدماتی کنار بگذارد و باقی را برای سرویس‌های عادی تجهیز کند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سؤالی در خصوص سرمایه‌گذاری شرکت مخابرات گفت: بسیار علاقمند هستیم در خارج سرمایه‌گذاری کنیم. شرکت ارتباطات سیار سرمایه گذاری کوچکی انجام داده و موفق بوده و شرکت مخابرات نیز سرمایه‌گذاری کوچکی انجام داده که موفقیت‌آمیز نبوده است.

* مصوبه اخیر کمیسیون مقررات ارتباطات تلویحاً  محدودیت سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه را برداشته است

پوررنجبر در پاسخ به سؤالی در خصوص وعده حذف محدودیت سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه از سوی وی گفت: مصوبه اخیر کمیسیون مقررات ارتباطات در خصوص محاسبه هزینه اینترنت به صورت حجمی تلویحاً  محدودیت سرعت 128 کیلو بیت بر ثانیه را برداشته است.

وی گفت: این مصوبه به صورت حجمی است و برای کسی که می‌خواهد از ظرفیت بالایی استفاده کند محدودیتی وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: مخابرات 3 میلیون مشترک ADSL دارد.

*توسعه تفن ثابت را متوقف نکردیم/ تجیهزات دیر رسید

پوررنجبر در پاسخ به سوالی در خصوص شاعبه توقف توسعه تلفن ثابت از سوی مخابرات گفت: هم اکنون مخابرات 27 میلیون و 500 هزار دایری تلفن ثابت و حدود 30 میلیون ظرفیت منصوبه دارد و از تکایف پروانه شرکت عقب نیست.

وی تاکید کرد: توسعه تلفن ثابت متوقف نشده و از برنامه عقب نیستیم.

پوررنجبر در خصوص واگذاری‌های کند تلفن ثابت که در اغلب استان‌های کشور گزارش شده، توضیح داد: علی‌رغم اینکه در همه جای دنیا گفته می‌شود استقبال از تلفن ثابت رو به کاهش است، ما با رشد تقاضای تلفن ثابت روبه‌رو شدیم.

وی خاطر نشان کرد: دلیل تاخیر و کندی‌های پیش آمده در واگذاری‌های تلفن ثابت، مشکل در تأمین تجهیزات تلفن ثابت به دلیل تحریم‌ بود که حدود 3، 4 ماه از برنامه عقب‌ ماندیم.

وی گفت: اما علیرغم تلفن ثابت تحریم در ADSL تأثیر ندارد و با توجه به رشد بالای اینترنت، شرکت مخابرات ایران نصب 3 میلیون پورت را در برنامه دارد.

*کاهش ارتباط رسمی مخابرات با شرکت‌های خارجی و ثبات در ارتباط عملیاتی

پوررنجبر همچنین در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص تحریم‌ها بر روابط خارجی شرکت مخابرات ایران گفت: طرف‌های خارجی اعلام کرده‌اند که به دلیل تحریم‌ها ناچار به کاهش روابط هستند، بنابراین ارتباط رسمی ما با شرکت‌های خارجی کاهش پیدا کرده اما ارتباط عملیاتی خیر.

*هنوز در موضوع اینترکانکشن با ایرانسل به جایی نرسیده‌ایم

پوررنجبر همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص مذاکره مخابرات و ایرانسل در موضوع اینترکانکشن، گفت: در موضوع اینترکانکشن با ایرانسل هنوز به جایی نرسیده‌ایم. اینترکانکشن با رایتل نیز هنوز تأثیر آنچنانی در صورت‌های مالی‌ نداشته که بخواهیم در مورد آن نظر دهیم.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به سوالی در خصوص ورود شرکت توسعه اعتماد مبین به سرمایه گذاری‌های غیرمخابراتی، گفت: به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت توسعه اعتماد مبین اطلاع دارم که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای ورود به حوزه‌های غیرمخابراتی ندارد.

*مخابرات سهام خود را در موبایل محلی اسپادان می‌فروشد

پوررنجبر همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص اشکال قانونی سهامداری مخابرات در شرکت تلفن سیار محلی اصفهان (اسپادان)، گفت: اسپادان به زودی از مخابرات جدا خواهد شد. زیرا شرکت مخابرات اصفهان را موظف کردیم که به سرعت سهام خود را در اسپادان بفروشد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ادامه داد: در مورد سهامداری در اسپادان از سوی رگولاتوری تحت فشاریم و دارند ما را جریمه می‌کنند به همین خاطر باید سریع جدا شویم.

*ارائه سرویس چند رسانه‌ای روی تلفن ثابت در 3 استان

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به ارائه خدمات جدید از سوی مخابرات گفت: به زودی سرویس مالتی مدیا (چند رسانه‌ای) در شهرهای آذربایجان شرقی، فارس و مشهد روی خط تلفن ثابت ارائه خواهد شد.

*مخابرات هم در تامین پهنای باند مشکل دارد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد: صاحتا در تأمین پهنای باند اعلام می‌کنم مشکل داریم و هر کسی می‌تواند از خارج پهنای باند بفروشد ما خریداریم.

وی گفت: اکنون باید برای خرید پهنای باند در نوبت بایستیم و چرخه تأمین پهنای باند در شبکه مخابرات کند است و این مشکل نه تنها مشکل مخابرات بلکه مشکل دیگر ارائه دهنده اینترنت نیز هست.

* سود خالص مخابرات 2 هزار و 187 میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در خصوص درآمدهای این شرکت گفت: درآمد شرکت مخابرات ایران نخست از همراه اول و سپس از تلفن ثابت است.

وی توضیح داد: درآمد مخابرات از همراه اول 6 هزار میلیارد تومان بوده که به ترتیب صوت، پیامک، دیتا و ارزش افزوده بیشترین سهم را در درآمد دارند.

وی ادامه داد: سود سیار 2 هزار و 345 میلیارد تومان، سود ثابت 290 میلیارد تومان و کل سود خالص مخابرات ایران 2 هزار و 187 میلیارد تومان بوده است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها