امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77760
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، محمدرضا موالی‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انصراف از یارانه توسط ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، محمدرضا موالی‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انصراف از یارانه توسط کسانی که تمکن مالی دارند موجب اختصاص اعتبارات لازم به بخش‌های کلیدی اقتصادی کشور می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در قانون اساسی اقتصاد به سه بخش دولتی، تعاون و خصوصی تقسیم‌بندی شده است، تصریح کرد: ارتقای بخش تعاون از تاکیدات مقام معظم رهبری است.

این مسئول با اشاره به اینکه باید بخش تعاون به جایگاه قابل توجهی دست یابد، تصریح کرد: اختصاص اعتبارات لازم به این امر موجب شکوفایی تعاون در جامعه می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکی از برنامه‌های دولت را توجه به کاهش مشکلات و رفع مسائل معیشت کارگران عنوان کرد و افزود: ارتقای منزلت اجتماعی کارگران از دیگر اقدامات دولت محسوب می‌شود.

موالی‌زاده با اشاره به به ابلاغ رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: کارگران نقش قابل توجهی در تحقق این اقتصاد دارند.

وی با بیان اینکه کارگران نقش کلیدی برای تحقق شعار دارند، یادآور شد: برنامه‌های این وزارتخانه با توجه به  سیاست‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری در این دو حوزه دنبال می‌شود.

* ارتقای دیدگاه جامعه نسبت به کارگران

این مسئول بر ضرورت ارتقای دیدگاه جامعه نسبت به کارگران تاکید کرد و گفت: در حال حاضر نیروهای تحصیلکرده، دانشگاهی، مبتکر، هنرمند و صاحب قلم در حوزه‌های ورزشی و فرهنگی حضور جدی دارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکی از برنامه‌های هفته کارگر امسال را تجلیل از کارگران نمونه عنوان کرد و ادامه داد: این افراد با همت و ابتکار خود توانسته‌اند موجب صرف‌جویی‌های قابل توجه در بخش‌های مختلف تولیدی شوند.

موالی‌زاده تقویت عنصر کار جمعی را مورد تاکید قرار داد و گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بخشی از یارانه برگشتی به تولید اختصاص می‌یابد، خاطرنشان کرد:‌ توانمندسازی واحدهای تولیدی دارای رکود از اولویت‌ها محسوب می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه حمایت از واحدهایی تعاونی و ارائه اعتبارات بانکی برای کمک به بخش تولید از دیگر اقدامات محسوب می‌شود، ادامه داد: توانمندسازی تولید برای رقابتی کردن و تشویق مردم برای خرید کالای ایرانی از دیگر اولویت‌ها محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت هم‌افزایی دست‌اندرکاران اقتصاد و فرهنگ تاکید کرد و یادآور شد: با هم‌افزایی اقتصاد و فرهنگ پویا می‌شود.

انتهای پیام/73003/ذ30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها