امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7777
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه)پارلمان و در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز (سه‌شنبه)پارلمان و در ادامه رسیدگی به جزئیات لایحه بودجه سال 1392 کل کشور،بندهای 28 و 30 این لایحه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
 
در بند 28، کمیسیون تلفیق پیشنهاد حذف این بند را داده بود اما در حین بررسی این بند، پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت مطرح شد که این پیشنهاد با مخالفت نمایندگان مواجه شد.
 
در ادامه این جلسه بند 30 بودجه 92 مورد رسیدگی قرار گرفت. در حالی که کمیسیون تلفیق پیشنهاد حذف این بند را نیز مطرح کرده بود اما احمد توکلی نماینده تهران پیشنهاد بازگشت به لایحه دولت را مطرح کرد که این پیشنهاد با موافقت نمایندگان مواجه شد.
 
براین اساس، طبق مصوبه مجلس دولت مجاز شد اسناد خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید را با سررسید 1 تا 3 سال به صورت بی‌نام و بانام، صادر کرده و به منظور تسویه بدهی مسجل خود بابت طرح‌های تملک‌دارایی‌های سرمایه‌ای مطابق ماده 20 قانون محاسبات عمومی کشور مصوب 1366 اسناد مزبور را به قیمت اسمی تا سقف 60 هزار میلیارد ریال به طلبکاران غیر دولتی واگذار کند. اسناد مزبور از پرداخت هرگونه مالیات معاف بوده و به عنوان ابزار مالی موضوع قانون بازار اوراق بهادار مصوب 1384 محسوب شده و با امضای وزیر امور اقتصادی و دارایی صادر می‌شوند.
 
در تبصره 1 این بند مقرر شد دولت به منظور تأمین اعتبار اسناد مزبور در زمان سررسید، ردیف خاصی را در لایحه بودجه سنواتی پیش‌بینی کند.
 
وکلای ملت در تبصره 2 این بند نیز مصوب کردند که اسناد خزانه اسلامی از قابلیت داد و ستد در بازار ثانویه برخوردار بوده و سازمان بورس و اوراق بهادار باید ترتیبات انجام معامله ثانویه آنها را در بازار بورس یا فرا بورس فراهم کند.
 
در تبصره سوم این بند مصوب شد تعیین بانک‌های عامل برای توزیع و بازپرداخت اسناد خزانه پس از سررسید توسط بانک‌ مرکزی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت می‌پذیرد.
 
در آخرین تبصره این بند نیز تعیین شد که آیین‌نامه اجرایی این بند ظرف سه ماه از زمان تصویب این قانون توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.
 
در این جلسه حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده تهران به عنوان موافق این پیشنهاد سخنرانی کرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها