امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77773
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «الاحرار العراق»، «کمال قلیچدار اوغلو» رئیس حزب اپوزیسیون «جمهوری خلق» ترکیه، دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «الاحرار العراق»، «کمال قلیچدار اوغلو» رئیس حزب اپوزیسیون «جمهوری خلق» ترکیه، دولت «رجب طیب اردوغان» را متهم کرد که تلاش دارد در این کشور نظامی مشابه «گشتاپو» آلمان را ایجاد کند و شخص او نیز شبیه «آدولف هیتلر» رهبر نازی‌ها و رهبر فاشیست ایتالیا «بنیتو موسولینی» است.

وی در آغاز نشست پارلمان ترکیه که به منظور بررسی پیش‌نویس قانون افزایش اختیارات سرویس‌ اطلاعاتی ترکیه و اعمال مجازاتهای سنگین علیه کسانی که اسناد این سرویس را فاش می‌کنند، به پیشنهاد حزب عدالت و توسعه برگزار شده بود، گفت: ترکیه به زودی با این قانون به یک دولت اطلاعاتی تبدیل خواهد شد.

قلیچدار اوغلو گفت: دستگاه اطلاعاتی نمی‌تواند بر یک کشور حکومت کند بلکه تنها می‌توان با ارزش‌های اخلاقی و احترام به قانون اساسی می‌تواند بر یک کشور حکومت کرد. در رژیم‌های سرکوب‌گر، سرویس‌های اطلاعاتی، تمامی اطلاعات را به حزب حاکم می‌دهند. آلمان گشتاپو را ایجاد کرد آیا آن قانونی بود؟ این سرویس اطلاعاتی، اطلاعات را در اختیار کشور نمی‌گذاشت بلکه در اختیار حزب حاکم (نازی‌) می‌گذاشت. این اتفاق در ترکیه هم در حال وقوع است و گشتاپوی جدیدی در این کشور در حال تولد است و تمام شهروندان باید هشیار باشند.
انتهای پیام/غ.غ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها