امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77774
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، میزان صادرات نفت خام ایران برای اولین بار در 5 ماه، در ماه مارس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، میزان صادرات نفت خام ایران برای اولین بار در 5 ماه، در ماه مارس میلادی کاهش یافته است. در صورت ادامه این روند کاهشی، میزان صادرات نفتی ایران به حد متوسط تعیین‌شده در توافق موقت، نزدیکتر می‌شود.

بر اساس توافق 6 ماهه‌ای که روز سوم آذر پارسال بین ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد، صادرات نفت ایران باید به روزانه یک میلیون بشکه محدود می‌شد. با این وجود، آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد این رقم اخیرا به 1.6 میلیون بشکه در روز رسیده که بالاترین حد از زمان آغاز تحریم‌های نفتی علیه ایران است.

اطلاعات مربوط به بارگیری نفت‌کش‌ها که رویترز به آن دست یافته، نشان می‌دهد ایران در ماه مارس کمی بیش از یک میلیون بشکه و در ماه آوریل 953 هزار بشکه در روز صادرات نفتی داشته است.

ایران و گروه 1+5 قرار است در ماه اردیبهشت مذاکرات برای پیش‌نویس توافق جامع هسته‌ای را آغاز کنند. به نوشته رویترز، کاهش کنونی که تا حد زیادی به دلیل نبود سفارش از جانب ژاپن و کره جنوبی بوده، می‌تواند فشارها بر ایران در دور پیش روی مذاکرات را کاهش دهد.

انتهای پیام/ق.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها