امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77775
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تحلیلگران سیاسی در عربستان سعودی معتقدند که تغییر رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی، تأثیری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تحلیلگران سیاسی در عربستان سعودی معتقدند که تغییر رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی، تأثیری در سیاست عربستان در خصوص سوریه ندارد.

این تحلیلگران در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کردند که یوسف بن علی الادریسی هم‌اکنون جایگزین بندر بن سلطان شده است اما روشن نیست که در این منصب باقی بماند.

خبرگزاری فرانسه از قول منابعی که آن را «منابع مطلع سعودی» نامید، نوشت که یکی از اعضای خانواده سعودی ممکن است در این پست منصوب شود.

پست ریاست دستگاه اطلاعات عربستان، بیش از 30 سال است که به دست شاهزادگان ردیف اول خاندان سعودی اداره می‌شود. همچنانکه قبل از بندر، مقرن بن عبدالعزیز جانشین ولی عهد سعودی، آن را بر عهده داشت.

سه شنبه گذشته، تلویزیون عربستان اعلام کرد که ملک عبدالله بن عبد العزیز پادشاه این کشور با درخواست شاهزاده بندر بن سلطان برای کناره گیری از ریاست دستگاه اطلاعاتی عربستان موافقت کرده و سپهبد «یوسف الادریسی» را به عنوان جانشین وی برگزیده است.

همچنین جمال خشقجی مدیر شبکه خبری جدید «العرب» به خبرگزاری فرانسه گفت که تغییری در سیاست این کشور در قبال سوریه رخ نداده است.

خاشقجی گفت: تغییری به وجود نیامده است. عربستان خواستار سقوط بشار اسد است».

وی مدعی شد: چیزی به نام سیاست بندر بن سلطان وجود ندارد. سیاست دولت است و دستورات ملک عبدالله. هر کسی رئیس دستگاه اطلاعاتی شود باید سیاست‌ها را اجرا کند.

انتهای پیام/ص.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار