امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77782
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، به رغم افزایش صادرت نفت خام ایران بر اساس توافق تیم مذاکره کننده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، به رغم افزایش صادرت نفت خام ایران بر اساس توافق تیم مذاکره کننده کشور و نمایندگان 1+5، صادرات نفت خام هند از ایران حدوداً یک پنجم کاهش یافته است.

هند که چهارمین مصرف کننده نفت خام در جهان و دومین خریدار نفت ایران پس از چین است، بر اساس آمار منتشره، واردات نفت خام هند از ایران در سال مالی منتهی به ماه مارس، کاهشی 16.5 درصدی را تجربه کرده است.
هند در سال مالی 2008-2009، حجمی بالغ بر 16.4 درصد از نفت خام خود را از ایران وارد می‌کرد. این رقم در سال مالی 2012-2013 به 7.3 درصد و در سال مالی جاری به 5.7 درصد کاهش یافت.
البته بنا بر گزارش مقامات هندی، این کشور در راستای اجرای توافق ژنو و با حرکت در جهت بازیابی جایگاه خود در بازار نفت ایران، در سه ماهه نخست سال جاری میزان واردات نفت خام ایرانی خود را 43 درصد افزایش داده که در صورت ادامه همین روند، هند خواهد توانست به آمار وارداتی سال‌های گذشته خود نزدیک شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها