امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77797
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی سوالات برخی اعضای سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد لیست‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، در پی سوالات برخی اعضای سازمان منع تسلیحات شیمیایی در مورد لیست‌های ارائه شده از ذخایر شیمیایی سوریه، دمشق فهرستی دقیق‌تر از ذخایر مزبور در اختیار این نهاد وابسته به سازمان ملل قرار داده است.

به گفته دیپلمات‌های مرتبط با سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی، پس از اجازه دولت سوریه برای بازدید آزاد کارشناسان این سازمان از تمامی انبارهای سلاح‌های شیمیایی این کشور، کارشناسان حاضر در محل انبارها از تخمینی بودن مقادیر مندرج در فهرست اولیه سلاح‌های شیمایی خبر دادند که دولت سوریه نیز در واکنش به این موضوع، فهرست دقیق‌تری از ذخایر شیمیایی خود ارائه کرد.

یک سخنگوی سازمان منع تسلیحات شیمیایی می‌گوید تا پیش از این برای برخی انبارها، مقادیر به صورت بازه‌ای اعلام شده بود، اما با ارائه لیست بازنگری‌شده، مقادیر دقیق موجود در هر انبار مشخص شده است.
مسکو و واشنگتن سال گذشته برای امحای تسلیحات شیمیایی سوریه توافق کردند. قرار است تا پایان ماه جاری میلادی بخش اعظم این ذخایر از سوریه خارج شود. «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت برآوردها حاکی از آن است که بین 65 تا 70درصد این مواد اکنون از سوریه خارج شده است.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار