امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77805
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز پنج‌شنبه بعد از هفت ساعت مذاکره چهارجانبه، گفت طرف‌ها بر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز پنج‌شنبه بعد از هفت ساعت مذاکره چهارجانبه، گفت طرف‌ها بر سر سندی عملی برای پایان دادن به تنش‌ها در مناطق شرقی اوکراین به توافق رسیده‌اند.
وزیران خارجه آمریکا، روسیه، اوکراین و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ظهر امروز اولین دور از مذاکرات چهارجانبه با موضوع اوکراین را برگزار کردند. به گفته لاوروف، طرف‌ها توافق کرده‌اند به این مذاکرات ادامه دهند.
وزیر خارجه روسیه همچنین از توافق برای خلع سلاح همه «گروه‌های مسلح غیرقانونی» در شرق اوکراین و تحویل ساختمان‌های تصرف‌شده به دولت موقت خبر داد. وی افزود: «همه معترضان به جز کسانی که مرتکب جرایم سنگین شده‌اند، باید مورد عفو قرار گیرند.»
لاوروف به بیانیه امروز وزارت کشور اوکراین که ورود اتباع ذکور 16 تا 60 ساله روس به این کشور را ممنوع کرد نیز اشاره داشت و آن را «تبعیض‌آمیز و غیردوستانه» خواند.
وی با بیان اینکه اوکراین باید به سمت تمرکز زدایی و اعطای اختیارات بیشتر به مناطق حرکت کند، نقش بیشتر روس‌تبارها در اوکراین را خواستار شده و بر لزوم آغاز فوری مذاکرات آشتی ملی، تأکید کرد.
وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو هیچ برنامه‌ای برای مداخله نظامی در اوکراین ندارد، چراکه این کار بر خلاف «منافع بنیادی» روسیه است.
در بیانیه‌ای که شرکت‌کنندگان در نشست امروز بر سر آن توافق کردند، هرگونه افراطی‌گری و اقدامات نژادپرستانه «قویا محکوم و رد» شده است.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها