امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7781
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۳
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس در نشست علنی عصر امروز خانه ملت ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس در نشست علنی عصر امروز خانه ملت در اخطاری با استناد به بندهای 9 و 12 اصل سوم قانون اساسی که بر رفع تبیعضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه در همه زمینه‌ةای مادی و معنوی تأکید دارد، در جریان بررسی جز 2 بند 27 بودجه 92 که درباره انتشار اوراق مشارکت به منظور اجرای طرح‌های قطار شهری بود، اظهار داشت: تعدادی از دوستان به سمت کلانشهرها در تدوین بودجه هجوم آوردند در حالی که مراکز همه استان‌های کشور با یک ترافیک سنگینی مواجه‌اند.
 
وی افزود: خواهشم این است که نگاه کلی و منصفانه در این زمینه به بودجه داشته باشیم، بار سنگین ترافیک روی همه مراکز استان‌ها وجود دارد و با همین دید به کلانشهرها نگاه کنیم.
 
در ادامه باهنر در پاسخ به تذکر موسوی گفت: یک تعادل کلی در بودجه باید باشد، به محض اینکه یک پیشنهادی مطرح می‌شود برای شهرهای محروم، عده‌ای از نمایندگان می‌گویند چرا به آنها اعتبار اختصاص می‌دهید و به محض اینکه پیشنهادی برای کلانشهرها مطرح می‌شود، عده‌ای دیگر نسبت به این موضوع اعتراض می‌کنند، اینطوری که نمی‌شود.
 
وی افزود: این اوراق مشارکت را شهرهای کوچک نمی‌توانند جذب کنند و شهرهای بزرگ امکان فروش چنین اوراق مشارکتی را دارند، که عده‌ای می‌‌گویند چون شهرهای ما نمی‌توانند جذب کنند، آنها هم حق ندارند بفروشند، این که نمی‌شود، اینکه بگویند چرا شهرهای بزرگ می‌توانند بفروشند و چرا شهرهای کوچک نمی‌توانند بفروشند، این سخن نادرستی است.
 
باهنر خاطرنشان کرد: یک موقع هست که ما اجازه نمی‌دهیم چنین اوراق مشارکتی به فروش برسد، باید نمایندگان بدانند که بندهای تعادلی در بودجه زیاد داریم و نباید تصور کنیم که مثلاً در اصفهان و تبریز نقاط محروم وجود ندارد.
 
در ادامه این جلسه کمال‌الدین شیر موذن نماینده اردبیل او در مجلس نیز در تذکری نسبت به تصویب این بند از بودجه انتقاد کرد و گفت: همه پول را برای مرکز شهر و شهرهای بزرگ منظور کردید.
 
وی افزود: به عدالت علوی و علی قسم می‌دهم نه به عدالت ماستی احمدی‌نژاد که به همه شهرهای کشور رسیدگی کنید.
 
در این جلسه همچنین سکینه عمرانی نماینده سمیرم نیز در تذکر کوتاهی به نسبت به همین موضوع انتقاد کرد و گفت: از شهرهای برخوردار با تصویب این بند حمایت شد اما شهرداری‌های شهرهای کوچک در هزینه‌هایشان مانده‌اند، باید کمیسیون تلفیق یک فکری می‌کرد تا شهرداری‌های شهرهای کوچک از حمایت‌های دولتی برخوردار می‌شدند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار