امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77832
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم،یک مرکز مطالعاتی سری در حومه مسکو سرگرم طراحی سلاحی جدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم،یک مرکز مطالعاتی سری در حومه مسکو سرگرم طراحی سلاحی جدید موسوم به آتشفشان است که این سلاح قادر است در چند دقیقه دهها تن کوه یخ را ذوب کند.

این مرکز اعلام کرده است که آزمایشهای این موشک در سالهای اخیر انجام شده است.

یکی از طراحان این سلاح می گوید: بسیار سخت بود که مواد منفجره ای اختراع شود که در آب قابلیت اشتعال را داشته باشد و در عین حال بتواند برای مدت زمان طولانی با درجه بالا ایجاد حرارت کند.

وی می افزاید: هر کارشناس مواد منفجره ای می داند که ماده «مغنیسیوم» که قابلیت اشتعال در آب را دارد و آب اشتعال آن را افزایش می دهد ولی درجه حرارتی که این ماده درست می کند برای این پروژه کافی نبود.

ولی دانشمندان روسی توانستند این مشکل را حل کنند و محلولی بر پایه مغنیسیوم با ترکیب بیش از 20 عنصر بسازند که ترکیب شیمیایی آن امکان اشتعال را دارد و مانند یک خورشید کوچک گرما تولید می کند.

موشکی که به این محلول مجهز شده است در فاصله چندین کیلومتری از هدف منفجر می شود و یک گلوله از شعله های سفید درخشنده تولید می کند که با سرعت 850 متر بر ثانیه حرکت می کند و بر تکه یخی که مورد هدف است فرود می آید و آن را با سرعت زیاد ذوب می کند. تجارب اثبات کرده است که یک گرم از این ماده می تواند یک کاسه آب را در 4 ثانیه به بخار تبدیل کند.

این مسئله به آن معنی است که یک موشک 5 تنی از این نوع قادر است که یک شهر با مساحت متوسط را در نیم ساعت بسوزاند.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها