امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77853
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فیلم سینمایی طلا و مس با زیرنویس چینی و انگلیسی با حضور رایزن فرهنگی ایران، رئیس بخش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فیلم سینمایی طلا و مس با زیرنویس چینی و انگلیسی با حضور رایزن فرهنگی ایران، رئیس بخش بین‌الملل دانشگاه صنعت پکن، اساتید دانشگاه تکنولوژی پکن و دانشجویان ایرانی روز گذشته به نمایش در آمد.

قبل از پخش فیلم رئیس بخش بین‌المللی دانشگاه تکنولوژی پکن گفت: بسیار خرسندم که در کنار شما این فیلم ایرانی را می‌بینم.

خانم وو افزود: در دانشگاه تکنولوژی پکن، دانشجویان 82 کشور در رشته‌های مختلف با تنوع فرهنگی مشغول به تحصیل است. امروز سعی شد گوشه‌ای از فرهنگ و تمدن و هنر سینمای ایران را برای شما به نمایش بگذاریم.

سپس جلیلوند اظهار داشت: جامعه بشری دارای یک میراث ماندگار به نام فرهنگ است که در بستر تعامل افراد انسانی با یکدیگر و در طول تاریخ  در یک منطقه جغرافایی شکل  می‌گیرد. فرهنگ را باید آیینه تمام نمای رفتار اجتماعی و شخصیتی افراد یک جامعه دانست.

رایزن فرهنگی کشورمان ادامه داد: در عصر انقلاب اطلاع رسانی باید جریان تعامل فرهنگ ها را مهمتر از گذشته در نظر گرفت. در جریان فرایند سریع اطلاع رسانی، موضوع اصلی به کارگیری درست و به موقع اطلاعات است که می‌تواند به عنوان هنر مدیریت اطلاعات نامیده شود. در فرایند تعامل و گفت‌وگوی فرهنگ‌ها عنصر هم‌افزایی فرهنگ‌ها  می‌تواند مورد توجه جدی قرار گیرد. بنابراین فرهنگ‌ها در کنار یکدیگر و با تعامل باید سعی در شناساندن عناصر اصلی وشاخصه های ماندگار و قابل عرضه فرهنگ خود نمایند. در این فرایند آنچه مهم است مدارا،  سعه صدر و باور داشتن تمدن‌های اصیل و با شاخصه‌های معنوی و انسانی برتر است.

رایزن فرهنگی ایران گفت: از میان همه عوامل و صنایع فرهنگی می توان به نقش برجسته صنعت سینما در معرفی شاخصه‌های فرهنگی یک جامعه بشری تاکید بیشتری کرد.

وی با اشاره به مشخصه‌های فرهنگی سینمای ایران از جمله معنویت گرایی، به کارگیری مفاهیم مشترک انسانی و توجه به اهمیت و تقویت نهاد های اجتماعی از جمله نهاد خانواده تصریح کرد: در سینمای ایران واقعیات اجتماعی به تصویر کشیده می‌شود و از این منظر سینمای ایران را می‌توان سینمای واقع گرا به حساب آورد.

جلیلوند گفت: همه ساله ده‌ها فیلم برتر ایرانی در کنار فیلم های برگزیده دیگر کشورها در این جشنواره در ایران شرکت می‌کنند. در سال 2012، ده فیلم از کشور چین فرصت حضور در جشنواره فیلم فجر را پیدا کردند و درخشش خوبی در این جشنواره بین المللی داشتند. این موضوع نشان از آن دارد که جشنواره‌های بین‌المللی که در دو کشور ایران و چین برگزار می‌شود نیز باید فرصتی را برای هنرمندان دو کشور فراهم کند.

 

 

به گزارش فارس، «طلا و مس» به کارگردانی همایون اسعدیان و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی، داستان طلبه‌ای است به نام سیدرضا که به تازگی با خانواده‌اش به تهران آمده تا در کلاس‌های یکی از اساتید مشهور اخلاق شرکت کند. اما متوجه بیماری اسکلروز چندگانه همسرش زهرا می‌شود و به ناچار برای تهیه هزینه درمان او تغییراتی در شیوه زندگی‌اش می‌دهد.

 

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها