امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77858
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی موسسه اسراء؛ آیت الله عبدالله جوادی آملی جمعی در دیدار مسئولان شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی موسسه اسراء؛ آیت الله عبدالله جوادی آملی جمعی در دیدار مسئولان شهر دابودشت به ظرفیت‌های بالقوه و گسترده استان مازندران اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه خاک مازندران یک خاک زرخیز است لازم است بعد از مسائل معنوی و دینی دو وظیفه را به صورت جدی در نظر داشته باشیم؛ یک تامین نیازمندی‌های خود استان به همراه ایجاد اشتغال برای جوانان به صورتی که بیکاری در این استان ریشه کن شود و دوم اینکه نیازهای بخش‌های مختلف استان‌های محروم را نیز بتوانیم تامین کنیم.

وی در ادامه به اهمیت خودکفایی و جایگاه آن در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: اگر ستون فقرات ملّتی که همان مسائل مالی و امکانات مالی آنهاست شکسته باشد این کشور قدرت مقاومت ندارد و از پا در می‌آید.

استاد حوزه علمیه قم افزود: فقیر غیر از مسکین است، فقیر را فقیر می‌گویند برای اینکه مال و ثروت که به مثابه ستون فقرات انسان است را از دست داده و قدرت قیام ندارد. ملتی نیز که ثروت‌های ملی خود را از دست بدهد و اقتصاد خوبی نداشته باشد این مملکت نیز قدرت ایستادگی ندارد.

وی با تاکید بر رفع معضل بیکاری در استان مازندران اظهار کرد: دین می‌خواهد که مردم مزدور نباشند و کریمانه زندگی کنند. از نظر دین مزدوری کار ناپسندی است و پیامبر نیز بر دست کارگر بوسه زده است و نه مزدور، چرا که مزدوری از کرامت انسان می‌کاهد.

آیت الله جوادی آملی در بخش دیگری از سخنان خود رابطه فرهنگ و اقتصاد را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: اینکه در اسلام از ما می‌خواهند فرزندانمان را طوری تربیت کنیم که با اکرام زندگی کنند و مزدور کسی نباشند در واقع از نمونه‌های حضور فرهنگ در اقتصاد است که با توجه به نامگذاری این سال به نام اقتصاد و فرهنگ باید به این نکات توجه بیشتری شود.

وی در پایان این دیدار همه مسئولان را به ایجاد بستر مناسب برای سهولت ازدواج جوانان در سن مناسب و تحکیم پایه‌های خانواده توصیه کرد.
انتهای پیام/2258/ش
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها