امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۵:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77872
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۵
تعداد بازدید: 49
حجت‌الاسلام هادی صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی اظهار کرد: اخلاق از موضوعات مهم بوده که ...

حجت‌الاسلام هادی صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی اظهار کرد: اخلاق از موضوعات مهم بوده که بخش وسیعی از متون دینی اعم از آیات قرآن و احادیث معصومان به آن اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه پرداختن به اخلاق یکی از رسالت‌های مهم علوم اسلامی است گفت: از آنجایی که پیشوایان دینی توجه فراوانی به رفتار آدمی داشته‌اند و از سویی دیگر علوم اخلاقی از اهمیت فراوانی برخوردار است پرداختن به این علوم و ارائه دیدگاه‌های اخلاقی مبتنی بر آموزه‌های دینی در شمار رسالت‌های این پژوهشکده تعریف شده است.

رئیس پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی پژوهشگاه قرآن و حدیث با اشاره به اهداف پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی گفت: هدف از تشکیل این پژوهشکده جبران خلأ موجود در موضوع علم اخلاق و علوم رفتاری با توجه به رویکرد اسلام بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی به عنوان چهارمین پژوهشکده پژوهشگاه قرآن و حدیث در سال 91 فعالیت خود را آغاز کرده و در قالب گروه پژوهشی به فعالیت علمی اشتغال داشته است.

صادقی خاطرنشان کرد: این پژوهشکده به تبیین روشمند و علمی آموزه‌های اخلاقی، روانشناختی و جامعه شناختی مبتنی بر قرآن و حدیث و نظریه‌پردازی در حوزه اخلاق می‌پردازد.

وی روانشناسی و جامعه‌شناسی اسلامی و آشکار ساختن برتری‌های دیدگاه‌های اسلامی بر سایر دیدگاه‌ها و پاسخگویی به شبهات مطرح در حوزه اخلاق، ‌روانشناسی و جامعه‌شناسی اسلامی را از دیگر رسالت‌های این پژوهشکده ذکر کرد.

این مسئول عنوان داشت:‌ نظریه‌پردازی، تولید دانش و انجام پژوهش‌های کاربردی، تطبیقی و تلفیقی بین رشته‌ای در بین پژوهشگران نمونه و برگزاری نشست‌ها و همایش‌های تخصصی از جمله وظایف این پژوهشکده است.

رئیس پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی پژوهشگاه قرآن و حدیث یادآور شد: گروه روانشناسی اسلامی این پژوهشکده تحلیل روانشناختی مکارم اخلاقی، تهیه بسته‌های آموزشی و تدوین منابع درسی رشته روانشناسی اسلامی را بر عهده دارد.

وی عنوان داشت: گروه اخلاق نظری به ارائه نظریات اسلامی در حوزه اخلاق نظری می‌پردازد و سومین گروه اخلاق عملی و کاربردی است که به ارائه نظریات اسلامی در حوزه اخلاق عملی و کاربردی و عرصه علمی معارف ناب دینی در حوزه اخلاق می‌پردازد.

صادقی با اشاره به پژوهشکده اخلاق و روانشناسی اسلامی گفت: «حکمت‌نامه کودک»، «رضایت از زندگی»، «جوان، هیجان، خویشتن‌داری»،‌ «هنر رضایت از زندگی»، «تحکیم خانواده»،‌ «رضایت زناشویی»،‌ «کودک و تربیت آن در اسلام» و «الگوی شادی از دیدگاه اسلام» از جمله آثار منتشر شده این پژوهشکده است.

انتهای پیام/78003/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها