امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77897
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 31
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا پنج شنبه شب گفت: مذاکرات بین روسیه و ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا پنج شنبه شب گفت: مذاکرات بین روسیه و قدرتهای غربی با هدف پایان دادن به تنشها در اوکراین نکات مثبتی داشت اما هشدار داد که واشنگتن و متحدانش برای تحمیل تحریمهای بیشتر علیه روسیه در صورت عدم کاهش بحران در اوکراین آماده است.

وی در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: من فکر می‌کنم که نمیتوان در این مرحله به هیچ چیزی اطمینان داشت، این یک چشم انداز است و دیپلماسی می‌تواند تنش را کاهش دهد.

اوباما افزود: ما در تماس نزدیک با متحدان اروپایی خود هستیم و دور تازه تحریم آماده است اگر مسکو به بازگشت نظم و ثبات در شرق و جنوب اوکراین کمک نکند.

نشست چهارجانبه بررسی وضعیت اوکراین روز پنج شنبه با حضور وزیر خارجه دولت موقت این کشور، وزیران خارجه روسیه و آمریکا و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شهر ژنو سوئیس برگزار شد. طرف‌ها بعد از هفت ساعت مذاکره مداوم، بیانیه مشترکی را منتشر کردند که در آن بر لزوم پایان دادن به تنش‌ها و آغاز گفت‌وگوهای ملی در اوکراین تأکید کرده است.

اوباما روز پنج‌شنبه با ارسال «کمک‌های نظامی غیرمرگ‌آور» به اوکراین موافقت کرده است. «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا ضمن اعلام این خبر گفت هدف واشنگتن از ارسال این کمک‌ها به اوکراین، تحریک یا تهدید روسیه نیست.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه بعد از پایان نشست چهارجانبه در ژنو، اقدامات عملی روسیه برای کاهش تنش‌ها در اوکراین را خواستار شد.

کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اروپا تاکید کرد که مذاکرات در ژنو سازنده بود و می تواند اوضاع را در اوکراین آرام کند.

انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار