امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77900
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 76
حسن خسروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه انجام عملیات سوآپ در شرایط فعلی اقتصادی ...

حسن خسروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه انجام عملیات سوآپ در شرایط فعلی اقتصادی نیست، گفت: هم اکنون شرکت‌ها تمایلی به انجام عملیات سوآپ ندارند، زیرا اولا سوآپ نفت خام هنوز بلاتکلیف است،زیرا صادر کردن نفت خام از یک سو و گرفتن معوض ان از سوی دیگر مشکلاتی را ایجاد کرده است، به همین دلیل دولت از انجام عملیات سوآپ استقبال نکرده است.

وی با اشاره به سوآپ فراورده های نفتی گفت: چون قیمت فراورده در شمال ایران با نرخ های مدیترانه معامله می شود وچون این قیمت ها در جنوب کشور اختلاف دارد، عملا سوآپ فراورده امکان پذیر نیست، مگر آنکه سوآپ فراورده به صورت ارزشی انجام شود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فراورده های نفتی خاطرنشان کرد: ما پیشنهاد دادیم به دولت که سوآپ فراورده را به صورت ارزشی انجام دهد، یعنی اگر محصولی ارزش 10 میلیون دلار داشت، در محل دیگر 10 میلیون دلار فراورده دریافت کنند، اما دولت هنوز با این پیشنهاد موافقت نکرده است.

وی با اشاره به اینکه در آغاز کار سوآپ ارزشی همنام را تعریف کرده ایم تصریح کرد: این به آن معنی است که اگر مازوت تحویل گرفته‌ایم، مازوت تحویل دهیم و اگر هر فراورده ای که گرفتیم همان را تحویل دهیم، ولی به معادل ارزشی که این موضوع را پیگیری می کنیم.

انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها