امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77901
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مدیر حوزه‌های علمیه در حاشیه برگزار این آزمون در گفت‌وگو با خبرنگاران قم با اشاره به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، مدیر حوزه‌های علمیه در حاشیه برگزار این آزمون در گفت‌وگو با خبرنگاران قم با اشاره به اینکه امسال در این آزمون 23 هزار و 280 نفر ثبت نام کرده‌اند اظهار داشت: آزمون ورودی حوزه‌های علمیه در 47 حوزه امتحانی در 28 استان و 19 شهرستان برگزار می‌شود.

آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه در سال جاری 426 مدرسه علمیه در سراسر کشور نسبت به پذیرش طلاب اقدام خواهند کرد عنوان کرد: با مشخص شدن نتایج آزمون دانش پژوهان در بخش عمده‌ای از این مدارس مشغول فراگیری علوم دینی خواهند شد.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه تحصیل در حوزه‌های علمیه دارای شرایط خاص است ادامه داد: کسانی که در حوزه‌های علمیه مشغول تحصیل علوم دینی می‌شوند در مسیر خودسازی و همچنین گام برداشتن در ساختن جامعه دینی حرکت کرده و در آینده سربازی برای امام عصر(عج) خواهند بود.

وی با بیان اینکه بهترین مسیر برای تربیت عالی فرزندان تحصیل ایشان در حوزه‌های علمیه است بیان داشت: حوزه‌های علمیه از کسانی که قصد تحصیل در علوم دینی را دارند با آغوش باز استقبال می‌کند.

حسینی‌بوشهری با تاکید بر اینکه کسانی که ملبس به لباس روحانیت می‌شوند باید ابتدا نسبت به مسئله خودسازی توجه لازم را داشته باشند تاکید کرد: مردم نسبت به رفتار و عملکرد روحانیون دقت نظر ویژه‌ای دارند و بنا بر این رفتار و گفتار روحانیت برای جامعه ما امری مهم قلمداد می‌شود.

این مسئول در پایان اذعان داشت: کسانی که وارد حوزه‌های علمیه می‌شوند باید در رفتار خود به گونه‌ای عمل کنند که جامعه بداند آنها در مسیر دینداری طی طریق می‌کنند.

انتهای پیام/2258/ن۳۰
برچسب ها:
آخرین اخبار