امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77908
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 66
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، باراک اوباما بارها هشدار داده است که درهای ایران برای تجارت ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، باراک اوباما بارها هشدار داده است که درهای ایران برای تجارت باز نیست و علیرغم کاهش تحریم‌ها موانع تجاری هنوز برداشته نشده است.

با این وجود طی روزهای گذشته، ایران یک مهمان ناخوانده داشته است؛ یک هواپیمای متعلق به بانک «یوتا»، که دارای شعبات زیادی در سرتاسر آمریکاست.

براساس این گزارش، یک هواپیمای کوچک با پرچم کوچکی از آمریکا که روی آن نصب شده در فرودگاه مهرآباد تهران فرود آمده است. اما علت اینکه چرا در تهران، جائیکه فعالیت تجار آمریکایی و اروپایی بسیار محدود است، فرود آمده و همچنین هویت سرنشینان آن مشخص نیست.

در حالیکه سازمان هواپیمایی فدرال اعلام کرده این هواپیما متعلق به بانک یوتا است یکی از مقامات اجرایی این بانک گفته اطلاعی ندارند که چرا این هواپیما در تهران فرود آمده است و در حال تحقیق روی آن هستند.

سازمان هوایی فدرال هم اعلام کرده، اطلاعاتی درباره سرمایه‌گذاران این هواپیما و اینکه چه کسی از آن استفاده می‌کند در دست ندارد. مقاماتی که در فرودگاه مهرآباد حضور داشته‌اند نیز فقط گفته‌اند که این هواپیما «وی ‌آی‌ پی» است.

براساس قوانین آمریکا هواپیماهای متعلق به خطوط هوایی این کشور برای ورود به حریم ایران نیاز به اخذ مجوز از سازمان خزانه‌داری این کشور دارند. مقامات ایران نیز در این زمینه و علت حضور این هواپیما و هویت مسافران آن خودداری کرده‌اند.
انتهای پیام/ی
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها