امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۲۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77910
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منصور معظمی معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت در مراسم ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منصور معظمی معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت در مراسم قدردانی از استادان کارآفرینان صنعت پلیمر با اشاره به میزان صادرات نفت خام و میعانات گازی در سال 92 گفت: سال گذشته صادرات نفت خام کشور 20 درصد رشد داشت.

وی تصریح کرد: براین اساس دولت حدود 10 میلیارد دلار درآمد بیشتر نسبت به پیش بینی بودجه ۹۲ درآمد کسب کرد.

معظمی با اشاره به اینکه سال ٩٢ بدترین سال ازنظر تامین انرژی بود، افزود:به دلیل قطع گاز  28 میلیارد لیتر سوخت مایع به ارزش 30 میلیارد دلار به نیروگاهها و صنایع بزرگ تحویل داده شد.

معاون وزیر نفت با بیان این که به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی باعث شد، میزان تولید محصولات پتروشیمی‌ها 7.5 میلیون تن کاهش یابد.

معظمی با اشاره به افزایش تولید گاز در سال 93گفت: طبق برنامه قرار است سال 93 حدود 100میلیون مترمکعب به حجم تولید گاز کشور افزوده شود .

وی در ادامه با اشاره به وضعیت صادرات گاز ایران گفت: در سال 92 قرارداد صادرات گاز به عمان امضا شد که در سال 94 اجرایی می‌شود و از سوی دیگر صادرات گاز به عراق نیز از مهرماه سال جاری آغاز می‌شود.

معظمی ادامه داد: قرار است تا سال 97 نیز، ظرفیت پالایشی کشور از یک میلیون و 700 هزار بشکه به 3 میلیون بشکه افزایش یابد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها