امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77915
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۵۷
تعداد بازدید: 118
محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جدیدترین آمار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز از ...

محسن دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جدیدترین آمار خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان ایرانی اظهار داشت‌: تا روز گذشته 28 فروردین 93، حدود 10 هزار تن گندم به ارزش 105 میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که این مبلغ به شکل آنی به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی ادامه داد: کار خرید تضمینی گندم در مجموع از 3 استان خوزستان، فارس و بوشهر آغاز شده است.

سخنگوی خرید تضمینی گندم بانک سپه با اشاره به اینکه قطعا میزان خرید‌ها بیش از سال گذشته خواهد بود، گفت: با توجه به افزایش قیمت و رغبت کشاورزان، امکان خرید بیشتر گندم وجود دارد.

دارایی تاکید کرد: هر کیلوگرم گندم معمولی 1050 تومان و گندم دوروم 1080 تومان خریداری می‌شود.

دارائی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان عرضه گندم توسط کشاورزان در بورس کالا و خرید آن توسط دولت وجود دارد، گفت: قطعا عرضه گندم در بورس اقدام بهتر و ارزنده‌ای است، اما باید در این باره فرهنگ‌سازی شود.

دارایی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان اغلب به صورت سنتی عمل می‌کنند، گفت:‌ عمده دغدغه کشاورزان خرید محصول به قیمت بالاتر است و با توجه به اعلام آن توسط دولت پیش از کشت، رغبت بیشتری در این باره به وجود آمده است.‌

وی افزود: عرضه محصولات از طریق بورس کالا نیازمند بسترسازی و زمان است که وزارت جهاد کشاورزی باید همکاری‌های لازم را داشته باشد و در این صورت مجموعه بانکی هم تعاملات لازم را خواهد داشت.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها