امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77944
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تحولی که در جامعه روی داد انحلال ارتش با توجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تحولی که در جامعه روی داد انحلال ارتش با توجه به شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران به گوش رسید و عده‌ای با خواسته‌ای حق به جانب در لوای حمایت از اسلام شعار فروپاشی ارتش و شکل‌گیری دوباره آن را از نیروهای توحیدی خواستار شدند به این بهانه که ارتش طاغوتی در برابر ملت ایستاده و باید منحل شود.

این شعار، مطالبه کسانی جز منافقان و ضد انقلابیون نبود که برای انحلال ارتش تظاهرات راه می‌انداختند و با امام خمینی(ره) ملاقات می‌کردند اما ایشان با دوراندیشی خود در سال 58 روز 29 فروردین را روز ارتش نامیدند و با حمایت خود از ارتش بر خواسته دشمنان داخلی و خارجی خط بطلان کشیدند.

ایشان با صدور پیامی خواستار رژه ارتش با ساز و برگ در شهرستان‌های بزرگ در روز ارتش و اعلام پشتیبانی آنان از جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران و حضور برای فداکاری در راه استقلال و حفظ مرزهای کشور شدند.

در پیام امام آمده که «ملت ایران موظف هستند از ارتش اسلامی استقبال کرده و پشتیبانی خود را از آنان اعلام کنند. اکنون مخالفت با ارتش اسلامی که حافظ استقلال و نگهبان آن است جایز نیست. ما و شما و ارتش برادرانه باید برای حفظ امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار و اخلال مفسدین خاتمه دهیم».

با صدور پیام امام و پشتیبانی و حمایت همه‌جانبه ایشان از ارتش، در دوران دفاع مقدس نیز ارتش با جانفشانی‌ها و حماسه‌آفرینی‌های خود ثابت کرد در حفاظت از مرز و بوم ایران و تبعیت از ولی‌ فقیه تا پای جان ایستاده است.

بعد از دوران دفاع مقدس نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد قدرت بازدارندگی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و با ابداعات و پیشرفت‌های خود در عرصه‌های مختلف و نوسازی و بازسازی تجهیزات گام‌های مثبتی را در راستای خودکفایی برداشته است.

با یک نگاه مختصر به دیگر کشوها و ناآرامی که در آنها رواج یافته نباید فراموش کرد امنیتی که امروز در این مرز و بوم حاکم است در سایه پیشرفت‌ها و توان رزمی و آمادگی بالای نیروهای مسلح است.

امام خمینی(ره) ارتش را کلمه طیبه عنوان کردند و ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز به فرمان ایشان لبیک گفته و شایستگی‌های خود را نشان داد.

 امروزه ارتش جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده که در منطقه حرف اول را می‌زند و می‌تواند تهدیدی برای دشمنان این آب و خاک باشد.

با توجه به سالروز ارتش و اقدامات و پیشرفت‌های این نیرو بعد از انقلاب اسلامی ایران با چند تن از مسئولان مربوطه به گفت‌وگو نشستیم.

*ارتش در رکاب ولایت است

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان در این راستا به خبرنگار فارس گفت: مدیریت جهادی از سال‌های پیش با توجه به روحیه‌ ارتش در دوران دفاع مقدس، در وجود ارتش نهادینه شده است.

امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی با اشاره به رضایت رهبر معظم انقلاب از نوع مدیریت و عملکرد ارتش افزود: همه اذعان دارند که ارتش به عنوان یک مجموعه سالم و بدون حاشیه برابر اصل 143 و 144 قانون اساسی وظیفه ذاتی خود را انجام می‌دهد و در رکاب ولایت است.

وی بیان داشت: در بحث اقتصاد مقاومتی و کار مضاعف، همت مضاعف نیز ارتش با کمترین هزینه‌ها و با اتکا بر توانمندی‌های داخلی بیشترین اقدامات را انجام داده است.

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان تصریح کرد: قبل از انقلاب اسلامی ارتش ایران به عنوان ژاندارم منطقه محسوب می‌شد و تجهیزات آن تماماً آمریکایی و بسیار مجهز بود.

وی ادامه داد: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و با خروج مستشاران تقریباً ارتش آن شاکله خود را از دست داده بود و در طول جنگ تحمیلی کمبودهای زیادی حتی در تهیه سیم‌خاردار در ارتش وجود داشت.

بیدادی تأکید کرد: بعد از یک جنگ طولانی هر ارتشی آن دوران را آنالیز و نقاط ضعف و قدرت را مشخص می‌کند و تجربیات به دست آمده را به صورت کتب قابل استناد در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان به ویژه در مراکز آموزشی ارتش قرار می‌دهد.

وی ابراز داشت: بعد از اتمام جنگ ارتش جمهوری اسلامی ایران تمام توان خود را بر پایه علم، بازسازی و نوسازی و ابتکارات و خلاقیت‌ها گذاشت و از طریق ارتباط با مراکز علمی و جذب نخبگان ساز و کاری فراهم شد که ارتش به سمت و سوی خودکفایی پیش رود.

* پیشرفت و توان بالای رزمی ایران در راستای بازدارندگی است

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان با بیان اینکه اعتقاد بر این بود که هر ارتشی با توانایی ساخت تانک، توپ و هواپیما در واقع به سلاح‌های استراتژیک دست یافته است، گفت: امروز نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به ساخت تانک، خودروهای زرهی، انواع و اقسام سلاح‌ها و وسایل جنگ‌های الکترونیک و ارتباطی دست یافته و نسل‌های جدیدی از آنها را تولید می‌کند.

وی اضافه کرد: در زمینه وسایل ارتباطی نسل جدید بی‌سیم‌ها به سمت دیجیتالی حرکت کرده و از نظر مختصات و مشخصات با نسل‌های قبل کاملاً متفاوت بوده و حرفی برای گفتن دارند.

بیدادی با اشاره به پیشرفت‌های نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: پیشرفت و توان بالای رزمی ایران در راستای بازدارندگی است و هیچ تهدیدی برای همسایگان نیست.

وی افزود: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه علاوه بر تأمین نیازمندی‌های خود می‌تواند تولیدات خود را نیز صادر کنیم.

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان اظهار کرد: در عرصه بین‌المللی هر کشوری بخواهد پیشرفت کند به موازات آن باید قدرت نظامی مناسبی نیز داشته باشد.

وی با بیان اینکه امروزه در دنیا فقط در چین و امریکا قدرت نظامی با قدرت اقتصادی پایاپای پیش آمده است، گفت: برای مثال اروپا که از نظر اقتصادی وارد شده، از نظر نظامی اگر جایی در اروپا به هم بریزد هنوز آمریکا برای ساماندهی و نظم‌بخشی وارد عمل می‌شود.

* ضرورت پیشرفت قدرت نظامی همپای اقتصاد

بیدادی با تأکید بر ضرورت پیشرفت قدرت نظامی همپای اقتصاد تصریح کرد: در حال حاضر علت تنزل روسیه از جایگاه قبلی خود این است که قدرت اقتصادی آن مانند آمریکا و چین نیست.

وی خاطرنشان کرد: ایران نیز اگر بخواهد جایگاهی در عرصه بین‌المللی داشته باشد و در معادلات قدرت به حساب بیاید و در معادلات جهانی نیز به عنوان یک کشور اثرگذار و پیشرفته از آن نام ببرند باید این قدرت را داشته باشد که بستر امنیت را برای خود فراهم کند.

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان با اشاره به پیشرفت‌های نظامی ایران یادآور شد: با توجه به دشمنان و تهدیداتی که مدام علیه ایران وجود دارد باید از نظر نظامی به این سطح از آمادگی رزمی می‌رسیدیم.

به گفته وی امروز ارتش جمهوری اسلامی نه فقط در عرصه موشکی، هوایی و دریایی بلکه در تمام عرصه‌ها به صورت همزمان پیشرفت کرده‌ و از سوی دیگر نیز تاکتیک‌ها و تکنیک‌های خود را نو و مطابق با نوع تهدیدات به روز کرده است.

بیدادی با اشاره به بحث جنگ ناهمتراز بعد از 11 سپتامبر افزود: بعد از جنگ 33 روزه لبنان نیز نظر کارشناسان بر این بود که دیگر کسی قدرت مطلق نیست و در واقع جنگ‌ها به جنگ‌های قابلیت‌محور تبدیل شدند.

وی با اشاره به بحث جنگ‌های قابلیت‌محور ابراز داشت: ممکن است یک ارتشی که از نظر توانمندی رزمی، چابکی و چالاکی نیروها بسیار پیشرفته باشد اما از نیروی مقابل با یک توانی شکست بخورد.

* دشمن اطلاعات دقیقی از توان رزمی ایران دارد

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان گفت: در جنگ 33 روزه لبنان پنجمین کشور دنیا در برابر 5 هزار نفر نیروی نامنظم به نام حزب‌الله زمین‌گیر شد و شکست خورد.

وی با بیان اینکه دشمن اصلی ما اسرائیل است، بیان داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران به سطحی از بازدارندگی رسیده‌ که اسرائیل که مدام آن را به عنوان تهدیدی برای خود می‌داند جرأت حمله به این مرز و بوم را ندارد.

بیدادی تأکید کرد: امروزه با یاری خداوند و آمادگی رزمی نیروهای مسلح و توان بالای ارتش جمهوری اسلامی ایران از نظر علمی، تجهیزات و تکنیک و تاکتیک دشمن جرأت نگاه چپ به این آب و خاک را ندارد.

وی با بیان اینکه دشمن اطلاعات دقیقی از توان رزمی ایران دارد، گفت: اگر ایران فاقد این توان‌ها بود و آمادگی لازم برای مقابله را نداشت شاید ده‌ها بار مانند عراق و افغانستان و دیگر کشورها مورد هجوم قرار می‌گرفت.

فرمانده تیپ مستقل 316 زرهی شهید قهرمان همدان با اشاره به سپر موشکی اسرائیل نیز اظهار کرد: هیمنه اسرائیل در جنگ غزه و لبنان شکست و آن سپر آهنین در مقابل چندین موشک کوتاه‌برد حزب‌الله و نیروهای حماس در غزه و فلسطین به هم ریخت.

وی با بیان اینکه کشورهایی که عمق استراتژیکی ندارند کشورهای آسیب‌پذیری هستند، خاطرنشان کرد: اسرائیل نیز جزو همین کشورهاست که به صورت یک نوار باریکه‌ای است و از هر نقطه می‌توان حتی مرکز آن را هدف قرار داد.

* دوام و ثبات یک ملت به نیروهای مسلح آن بستگی دارد

رئیس عقیدتی ـ سیاسی تیپ 316 زرهی پادگان قهرمان همدان نیز در این راستا به خبرنگار فارس گفت: 29 فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی ایران و روز حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی است.

حجت‌الاسلام علی محمدی با اشاره به نامگذاری این روز بیان داشت: این امر حاکی از دوراندیشی و روشنفکری حضرت امام خمینی(ره) است.

وی اظهار کرد: زمانی که ندای انحلال ارتش به بهانه از بین بردن ارتش طاغوتی و تشکیل ارتش توحیدی به گوش می‌رسید و دشمنان نظام با توجه به نوپایی انقلاب در قفای این شعار به دنبال از بین بردن ارتش بودند امام راحل در برابر خواسته آنان ایستاد و پاسخ محکمی داد.

رئیس عقیدتی ـ سیاسی تیپ 316 زرهی پادگان قهرمان همدان با بیان اینکه دوام و ثبات یک ملت به نیروهای مسلح آن بستگی دارد، گفت:  مقام معظم رهبری نیز سه عنصر اقتصاد، فرهنگ و دانش را بعد از لزوم داشتن تسلیحات پیشرفته عنوان فرموده‌اند.

وی ادامه داد: اگر نیروهای مسلح در آن زمان که انقلاب اسلامی ایران تازه شکل گرفته بود از این ملت گرفته می‌شد به طور حتم دشمن زودتر به خواسته‌های خود می‌رسید.

محمدی با اشاره به دلسوزی امام راحل نسبت به اسلام و مکتب اهل بیت و علت قیام ایشان گفت: مردم نیز در راه  اسلام خون جوانان خود را تقدیم کرده بودند بنابراین گوش به فرمان ایشان بودند.

وی اضافه کرد: سرانجام امام راحل در سخنان خود مخالفت با ارتش را مخالفت با اسلام عنوان کردند و با این جمله بر خواسته‌ها و توطئه‌های دشمن به ویژه منافقان و کسانی که دست در دست دشمنان خارج از کشور گذاشته و به دنبال سلب این دوام و ثبات و نیرو از ملت بودند خط بطلان کشیدند.
انتهای پیام/89006/ی40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها