امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77962
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در قزوین اظهار کرد: امروز بهترین مذاکرات در صحنه سیاسی جهان، مذاکره بین 1+5 یعنی شش قدرت بزرگ سیاسی، اقتصادی، نظامی و علمی جهان با یک قدرت بزرگ به‌نام ایران است و ایران در یک سوی میز با قدرت این تعادل را برقرار کرده و به عنوان یک بازیگر مقتدر سیاسی معادلات را تغییر داده و غرب ناچار به گفت‌وگو و مذاکره است.

وی افزود: انجام این مذاکرات به این دلیل است که غرب در تحلیل‌های نظامی هیچ توجیه و امکانی برای تعرض نظامی به ایران نمی‌بیند.

نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: غرب با تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ایجاد چالش فراروی فروش نفت و ارجاع پرونده به شورای امنیت ناکارآمدی خود را ثابت کرده و ایران با قدرت در دستیابی به حوزه‌های کلیدی زنجیره کامل سوخت و فناوری هسته‌ای پیش رفته است.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: با این تفاسیر تنها یک راه پیش روی غرب باقی مانده و آن راه مذاکره با ایرانی مقتدر و کارآمد است.

وی عنوان کرد: بنابراین هیئت مذاکره‌کننده ایران باید با تکیه بر ظرفیت اقتدار ملی، قدرت سیاسی، قدرت ملی و ظرفیت استثنایی رهبری معظم با اقتدار از منافع ملی ایران دفاع کنند و با رویارویی با زیاده‌خواهی نظام سلطه، تجربه دیگری را در پیروزی به نمایش بگذارد.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ارکان این اقتدار، قدرت ارتش، قدرت سپاه و قدرت نظامی ملی است که این قدرت در سایه ایمان وتجربه شکوهمند هشت سال دفاع مقدس به دست آمده است.

ابوترابی‌فرد گفت: امروز قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و قدرت ارتش در قدرت سخت‌افزاری خلاصه نمی‌شود.

وی بیان کرد: در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، قدرت نظامی لشگر 16 زرهی قزوین در گردان تانک و گردان توپخانه در قدرت سخت‌افزاری او تعریف می‌شد اما امروز قدرت نرم‌افزاری ارتش و نیروهای مسلح، قدرت مبتنی بر نوآوری‌های علمی، فناوری‌های پیشرفته و قدرت علمی برای ساخت موشک‌‌‌های قاره‌پیما است که ایران و ارتش را به یک قدرت کارآمد در منطقه و در صحنه معادلات جهانی تبدیل کرده است.

*اقتدار نظام و ارتش جمهوری اسلامی برآمده از رهبری صالح است

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اقتدار ارتش برآمده از رهبری صالح، ایمان و تجارب موفق انباشته شده از دوران دفاع مقدس وفرماندهانی است که هر کدام با در اختیار داشتن تجربه هشت سال دفاع مقدس موفق‌ترین افسران و استادان در کلاس‌های نظامی جهان به شمار می‌روند.

ابوترابی‌فرد افزود: استادان کلاس‌های نظامی ایران امروز به عنوان استادان پیشتاز نظامی جهان شناخته می‌شوند و افرادی که امروز در این رژه اقتدار نظام و ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‌گذارند، افسران، درجه‌داران و نیروهای کادری هستند که توسط استادان مومن و فرهیخته تربیت شده‌اند.

وی اضافه کرد: این رمز اقتدار، شکوه و عظمت ملت ایران است که برای امت اسلام عظمت آفریده و این اقتدار است که امنیت منطقه را تأمین کرده است.

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استان قزوین استانی است که امروز 140 هزار دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند و این درحالی است که در نخستین روزهای انقلاب کمتر از 500 دانشجو را جذب کرده بود و این موفقیت بزرگی است که باید به آن بالید.

ابوترابی‌فرد عنوان کرد: اگر امروز در اوج امنیت در این استان تنفس می‌کنید، دستاورد نیروهای مسلح، مقتدر، مومن و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و رهبری است که دفاع از ملت ایران، تأمین امنیت ملت و فراهم کردن بستر یأس دشمنان را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: امنیت موجود در جامعه کنونی دستاورد اقتدار ارتش و نیروهای مسلح مقتدر و کارآزموده است که این نعمت بزرگ در سایه انقلاب، در پرتو حضور دین در عرصه زندگی انسان‌ها و رهبری صالح که دستاورد نظام مبتنی بر اصل کلیدی ولایت و امامت است، به دست آمده است.

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در سایه این امنیت و اقتدار به افق بلندی فکر می‌کنیم که اقتصاد و فرهنگ در سایه اراده و عزم مدیریت جهادی مبتنی بر ایمان، کشور را در اوج قدرت اقتصادی و در قله‌های بلند اقتدار برآمده از فرهنگ مبتنی بر دین و اخلاق قرار می‌دهد.

ابوترابی‌فرد با بیان این‌که قطع‌یقین آینده ایران دستیابی به قله‌های بلند اقتدار اقتصادی است، اظهار کرد: ایران با ظرفیت‌های انباشته شده فراوان، نیروی انسانی عالم، امنیت مثال‌زدنی در جهان در محدوده 15 کشور بزرگ همسایه می‌تواند به عنوان یک قدرت بزرگ اقتصادی بالاترین امکان رفاه عمومی، ذخیره ثروت و توزیع عادلانه ثروت را فراهم آورد و این راهبرد قطعی رهبر است.

وی یادآور شد: با اتحاد ملت ایران و مسئولان و با تلاش برای شکل‌گیری یک اقتصاد مبتنی بر تولید با محوریت دانش، نوآوری علمی و مدیریت صحیح می‌توانیم به قله‌های بلند اقتدار دست یابیم.

انتهای پیام/77010/ی30/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها