امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77964
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی صبح امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه شورای شهر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی لاریجانی صبح امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر قم با اشاره به اینکه شورای شهر باید برای امور خود برنامه‌ریزی دقیق داشته باشد، اظهار داشت: باید در خصوص منابع تعیین تکلیف صورت گیرد و انتظارات شما نیز از دولت واقعی باشد، چراکه منابع دولت محدود است.

وی، توجه به طرح تفصیلی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در زمینه شهرسازی در قم مشکلات مختلفی وجود دارد و باید در این خصوص کار اساسی انجام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص مسئله فضای سبز و ضرورت توجه همگان به توسعه فضای سبز، عنوان کرد: باید باغ‌های داخل شهر حفظ شود و نباید در این بخش به دنبال درآمدزایی باشیم.

لاریجانی با انتقاد از برخی از طرح‌های شهری، ابراز داشت: نباید دسترسی مردم به حرم مطهر را دشوار کرد و باید از منابع محدودی که در اختیار دارید به بهترین شکل استفاده کنید.

وی به وضعیت اجرای پروژه بلوار پیامبر اعظم اشاره کرد و بیان داشت: از این پروژه باید سود فراوانی نصیب شهر قم شود و نباید در این بخش تعلل صورت گیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه باید در مسیر این بلوار مدارس علمیه، مساجد، مراکز فرهنگی، هتل‌ و... احداث شود، گفت: باید از این طریق در مسیر آبادانی شهر قم حرکت کرد و اینجا می‌تواند منبع درآمد بسیار خوبی برای شهر قم باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه این پروژه به نفع آبادانی شهر قم است، اذعان داشت: این پروژه عظیم که می‌تواند سرمایه قم باشد، معطل مانده است.

وی به اجرای پروژه مترو اشاره کرد و گفت: زمینه استفاده از فاینانس در این پروژه وجود دارد، اما باید توجیه فنی لازم ارائه شده و تکلیف تأمین 15 درصد منابع نیز مشخص شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه در این خصوص باید در اسرع وقت امور اداری اجرا شده و طرف چینی نیز از نظر فنی توجیه شود، تصریح کرد: شورا باید با برنامه زمانبندی مشخص حرکت کند.

وی، بار دیگر بر مسئله حفظ فضای سبز تأکید کرد و عنوان داشت: در کشور هند برای قطع هر درخت باید دادگاه رأی صادر کند.
انتهای پیام/2258/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها