امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77971
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به آزادسازی بخش دیگری از اموال ایران طبق توافقنامه ژنو و بلوکه‌کردن ساختمان ٣٦ طبقه بنیاد علوی در آمریکا، اظهار داشت: این رفتار آمریکا اقدام تازه‌ای نیست که ما از آن تعجب کنیم.

وی افزود: آمریکایی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، بارها نشان داده‌اند که هیچ امتیازی به جمهوری اسلامی ایران نخواهند داد مگر اینکه امتیاز بیشتری از ما بگیرند.

نماینده تهران در مجلس در ادامه تأکید کرد: جای تعجب از رفتار دولت خودمان است که علیرغم تأکیدات مکرر امام راحل و رهبر معظم انقلاب در بی‌اعتمادی به آمریکا و عدم فراموشی دشمنی آنان، رفتار ‌خصمانه حداقل ٣٥ ساله آمریکا علیه ملت ایران را دیده، اما باز هم به امتیاز گرفتن از آمریکا دلخوش و خوش‌بین است.

وی همچنین تصریح کرد: آمریکایی‌ها صادقانه و با زبان‌های مختلف به دولت یازدهم می‌گویند که خوی استکباری دارند اما دولتمردان ما نمی‌خواهند این موضوع را باور کنند و دائماً می‌گویند انشاءالله گربه است.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه اعتماد به آمریکا مانند اعتماد به سراب است، گفت: در سختی‌ها و مشکلات هر قدر بیشتر به سراب دل‌خوش کنیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم، بیشتر تشنه می‌شویم و توان خود را از دست می‌دهیم.

مدیر مسئول هفته نامه ٩ دی متذکر شد: آمریکا که به تعبیر امام راحل شیطانی بزرگ در استعمارگری است، شیوه و عملش مانند شیطان حقیقی نفس است؛ قرآن به صراحت می‌گوید که شیطان هیچ نفوذی بر نفس انسان ندارد مگر در حالتی که انسان‌ها در برابر وعده‌های سراب‌گونه شیطان، مقاومتشان را از دست بدهند و او را کدخدا بدانند.

رسایی با یادآوری اینکه نفوذ اصلی آمریکا هم دقیقاً بعد از اعتماد به وعده‌های او محقق می‌شود؛ گفت:‌متأسفانه به دلیل انفعال دولت و عقب‌نشینی‌های مکرر برای به نتیجه رساندن توافقنامه ژنو و برداشتن تحریم‌ها، شاهد باقی ماندن تحریم، رفتارهای توهین‌آمیز و مداخله‌جویانه آمریکایی‌ها هستیم به طوری که سیاست آنها در برابر دولت یازدهم، سیاست تحقیر و تحمیل شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع در حالی است که با توافقنامه ژنو تحریم‌ها برداشته نمی‌شود و بهانه اعمال آن از موضوع هسته‌ای به حقوق‌بشر تغییر می‌یابد؛ مطالبات غیرقانونی و مداخله‌جویانه غربی‌ها در ذیل توافقنامه ژنو و عدم پایبندی به تعهدات بین‌المللی و اظهارات اخیر آمانو، حکایت از به بن‌بست رسیدن توافقنامه ژنو دارد حتی اگر رئیس‌جمهور محترم در سیستان و بلوچستان ادعا کند که به زودی همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و گام نهایی نزدیک است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها