امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77975
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 93
مجتبی ثابتی عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در گفت‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: ...

مجتبی ثابتی عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در گفت‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، گفت: مصادره ساختمان علوی ایران از سوی آمریکا اقدام عجیبی نیست و یک کار بدیهی به شمار می‌رود زیرا در بیش از  30 سال که از انقلاب اسلامی می‌گذرد آمریکا همیشه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تعرضاتی را نسبت به اموال ایران داشته است.

وی افزود: در جریان تسخیر و آزادسازی گروگان‌های لانه جاسوسی قرار بود آمریکا اموال بلوکه شده ایران و تجهیزات نظامی و کشاورزی که ایران به صورت قانونی خریداری کرده بود را آزاد کند ولی هیچ کدام را آزاد نکرد و هزینه‌های بسیاری به ایران وارد شد.

ثابتی با بیان اینکه به نظر می‌رسد آمریکا قصد شوخی و بی حرمتی به کشور ما را دارد، ادامه داد: آمریکا حتی به تعهدات خودش نیز پایبند نیست و اقداماتش خلاف مقررات بین‌الملل است به طوریکه حتی رایزنی‌های بین المللی را نیز به رسمیت نمی‌شناسد و بسیار واضح اعمال غیرقانونی انجام می‌دهد.

* مصادره ساختمان علوی از سوی آمریکا ننگ دولت یازدهم است

عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور اظهار داشت: نتیجه ادبیات منفعلانه و دیپلماسی همراه با خنده افراطی مصادره اموال کشور است و دولت باید پاسخگوی این بی حرمتی باشد.

ثابتی تعرض به مایملک رسمی کشور را مصادره هویت ایرانیان دانست و گفت: وقتی آمریکا به مایملک رسمی ما تعرض می‌کند تعرض به یک ساختمان نیست بلکه مصادره هویت ایرانی‌ها و حیثیت سیاستمداران ما است.

عضو سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اضافه کرد: از مصادره مایملک ایران نمی‌توان به سادگی گذشت و منتقدان را هم افراطی خطاب کرد،خنده بیش از حد سیاستمداران ما آمریکا را به این نقطه رساند که در دولت جدید اخم در کار ما نیست در حالیکه مسئولان سیاست خارجه ما باید با قدرت از حیثیت ایرانیان دفاع کنند.

ثابتی با بیان اینکه مصادره ساختمان علوی ننگی برای دولت است، گفت: احساس می شود که شعارهای دولت از عنصر تدبیر فاصله گرفته است، اقدامات دولت خلاف امید است زیرا گرفتن حقوق حقه مردم ما را به امید نزدیک می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار