امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78018
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 03:00 بامداد مورخه 17 فروردین ماه 93 از طریق مرکز فوریت های پلیسی110 یک ...

به گزارش خبرنگار حوادث خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ساعت 03:00 بامداد مورخه 17 فروردین ماه 93 از طریق مرکز فوریت های پلیسی110 یک فقره کشف جسد در اتوبان خرازی- بلوار پژوهش، در داخل جوی آب به کلانتری181 عوارضی اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی ناشناس، فاقد هرگونه مدارک شناسایی، حدوداً 60ساله، پیچیده در داخل پرده و بسته شده با طناب است که با ضربات متعدد جسم تیز به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور قاضی رودگر، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که تحقیقات جهت شناسایی هویت جسد ناشناس در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و برابر سوابق ثبت شده در سیستم جامع پلیس که هیچگونه شکایتی نیز در خصوص اعلام فقدان با مشخصات جسد کشف شده اعلام نشده بود، در تاریخ 25 فروردین 93 از طریق کلانتری 205 شهید مصطفی خمینی به اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد که در بازرسی بدنی فردی که قصد خودکشی در داخل بهشت زهرا داشته و توسط مردم به بیمارستان منتقل شده، کاغذی در قالب وصیت نامه پیدا شده که خود را قاتل یکی از دوستانش معرفی و جسد را در غرب تهران رها کرده است.

با توجه به خبر اعلام شده به اداره دهم پلیس آگاهی، کارآگاهان با حضور در بیمارستان به تحقیقات از این فرد به نام سیروس ( 40 ساله ) پرداختند، با توجه به اعترافات سیروس، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت جسد ناشناس به نام سعید . ح ( 55 ساله )، ساکن خیابان آفریقا شدند که برابر اطلاعات به دست آمده تشکیل خانواده نداده و تنها برادرش نیز در خارج از کشور زندگی می کند.
متهم پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از حدود 15 سال پیش با سعید دوست هستم و به واسطه اینکه هر دو نفر مجرد هستیم ارتباط بسیار نزدیکی با یکدیگر داشتیم تا اینکه در سال 82 مبلغ 80 میلیون تومان از سعید قرض گرفتم و به علت عدم توانایی در بازپرداخت این مبلغ، او از من شکایت کرد و به مدت دو سال به زندان افتادم.

متهم در ادامه اعترافاتش گفت: پس از گذشت دو سال، سعید به صورت یوم الاد رضایت داد و من از زندان آزاد شدم، همچنان باهم دوست بودیم تا اینکه اخیرا سعید درخواست طلب خود را مطرح کرد.

متهم در خصوص نحوه ی ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: در ساعت 09:30 مورخه 16 فروردین ماه 93، قرار بود تا به همراه سعید برای دید و بازدید به منزل یکی از دوستان مشترک در کرج برویم، حدوداً ساعت 11:30 در اتوبان شهیدخرازی در مسیر حرکت به سمت کرج بودیم که دوباره بر سر طلب سعید با یکدیگر بحث کردیم.

وی افزود: در حالیکه عصبانی شده بودم از  سعید خواستم تا ماشین را نگه دارد و من در یکی از خیابان های فرعی از ماشین پیاده شدم و حدود 5 دقیقه پیاده روی کردم، در این زمان سعید برای دلجویی نزد من آمد و دو نفری در نزدیکی یک تپه نشسته و مدتی باهم صحبت کردیم اما پس از دقایقی مجدداً با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردیم.

متهم ادامه داد: درحالیکه کنترل خود را از دست داده بودم ، اینبار با سنگ ضربه ای به سر سعید زدم که بر روی زمین افتاد و بلافاصله با چاقویی که همراه داشتم چندین ضربه به سعید زدم.

متهم در خصوص نحوه رها کردن جسد مقتول به کارآگاهان گفت: پس از بازگشت به حالت طبیعی، ابتدا تمامی مدارک شناسایی سعید را برداشتم تا قابل شناسایی نباشد سپس جسد را در داخل پرده ای گذاشتم که سعید قصد تعمیر آنرا داشت، پس از قرار دادن جسد در داخل پرده و بسته بندی آن با طناب به سرعت سوار ماشین شده و به سمت قزوین حرکت کردم.

وی ادامه دا: قصد داشتم تا جسد را در شهرستان قزوین رها کنم که در بین راه به سمت هشتگرد کرج تغییر مسیر دادم اما محل مناسبی برای رها کردن جسد پیدا نکردم و مجدداً به سمت تهران بازگشتم، حدود ساعت 21 بود که در تاریکی شب و در بلوار شهید خرازی جسد را از ماشین پیاده کردم و در داخل جوی آب قرار دادم. 

متهم درباره اقدام به خودکشی و تنظیم وصیت نامه و معرفی خود به عنوان قاتل نیز به کارآگاهان گفت: پس از رها کردن جسد، خودرو سعید را در منطقه ولنجک در یکی از کوچه های فرعی پارک کرده و خودم به شهرستان رفتم، حدود یک هفته بعد مجدداً به تهران آمدم و خودرو سعید را از ولنجک برداشتم و به بهشت زهرا رفتم، ابتدا به زیارت قبر مادرم رفتم و در حالیکه از قبل تصمیم به خودکشی گرفته بودم در همانجا وصیت نامه ای تنظیم و خود را قاتل بهترین دوستم معرفی کردم.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام  قضایی صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها