امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78035
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 26
به گزارش فارس به نقل از تلویزیون العالم، دستگاه قضایی بحرین «جعفر علی معتوق» شهروند نابینای این کشور را در ارتباط با یک پرونده سیاسی مربوط به ...

به گزارش فارس به نقل از تلویزیون العالم، دستگاه قضایی بحرین «جعفر علی معتوق» شهروند نابینای این کشور را در ارتباط با یک پرونده سیاسی مربوط به اعتراض‌های  مسالمت آمیز مردمی، به 10 سال زندان محکوم کرد.

این گزارش حاکی است که دادگاه رژیم آل خلیفه مدت بازداشت موقت یک شهروند نابینای دیگر به نام "علی سعد" از اهالی منطقه الدیه را تمدید کرد.

وکلای مدافع این زندانی بحرینی گفتند که تمدید دوره بازداشت موقت علی سعد با توجه به سپری شدن مدت این دوره غیرقانونی است.

از طرفی «عبدالعزیز العبار» یکی از انقلابیون روستای «السنابس» صبح امروز (جمعه) بر اثر جراحتی که به سرش وارد شده بود، به شهادت رسید.

این گزارش حاکی است که نیروهای امنیتی آل خلیفه دو ماه گذشته العبار را از ناحیه سر مورد هدف قرار داده بودند. و طی دو ماه گذشته در کما به سر می‌برد.

منابع خبری انقلاب 14 فوریه اعلام کردند که نزدیک به 55 روز گذشته نیروهای امنیتی منامه شهید العبار را در جریان مشارکت در مراسم ختم شهید الموسوی به ضرب گلوله زخمی کرده بودند.

از طرفی دیگر جمعیت علمای جبل عامل لبنان اقدام های خودسرانه رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین و حکم اخراج آیت الله شیخ حسین نجاتی را محکوم کرد و خواستار عقب نشینی حاکمان آل خلیفه از این تصمیم علیه مردمی شدند که سلاحی جز سخن حق در مقابله با آنها ندارند.

همچنین سازمان عفو بین الملل نیز خواستار توقف تهدیدات رژیم آل خلیفه علیه آیت الله شیخ حسین نجاتی شده است.

رژیم آل خلیفه روز سه شنبه به آیت الله شیخ "حسین نجاتی"، نماینده آیت الله سیستانی در بحرین 48 ساعت برای ترک بحرین مهلت داد که در صورت اجرا نکردن این دستور، خانواده اش در معرض آزار و اذیت قرار خواهند گرفت.

آیت الله نجاتی در این باره گفته است: یک افسر امنیتی ضمن تماس تلفنی با وی تهدید کرده که در صورت اجرا نکردن مهلت 48 ساعته، تاوان آن را خواهد پرداخت.

جمعیت وفاق این اقدام رژیم آل خلیفه را تعرض به حقوق همه بحرینی‌ها توصیف کرد.

در نوامبر 2012 تابعیت آیت الله نجاتی و 31 بحرینی دیگر به دلیل واهی "تهدید امینت ملی" از سوی رژیم آل خلیفه لغو گردید.

از طرفی دیگر دو تن از علمای برجسته اهل تسنن لبنان اقدام رژیم آل خلیفه ضد آیت الله نجاتی نماینده آیت الله سیستانی در بحرین را محکوم کردند. "شیخ احمد القطان" رئیس جمعیت قول و عمل لبنان مقامات آل خلیفه را به روی آوردن به ملت، گفت‌وگو با علما و روحانیون برای هموار کردن مسیر تحقق خواسته های مردم و حرکت به سوی دموکراسی، دعوت کرد.

"شیخ ماهر حمود" امام و خطیب مسجد قدس در صیدا، نیز تهدیدات رژیم آل خلیفه علیه شیخ حسین النجاتی را محکوم کرد و از رژیم آل خلیفه خواست فورا در تصمیم اخراج اجباری النجاتی از بحرین تجدید نظر کند.

این گزارش حاکی است، بعد از اینکه مناطق مختلف بحرین روز چهارشنبه گذشته در راستای اعلام همبستگی با شیخ «حسن المشیمع» دبیرکل جنبش حق به صحنه تظاهرات مردمی گسترده تبدیل شد،‌انقلابیون این کشور از همه آحاد مردمی خواستند در تظاهرات امروز (جمعه) شرکت کنند. قرار است این تظاهرات در غرب منامه برگزار شود.
انتهای پیام/+.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها