امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78053
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان «گوا شنکون» و «امامعلی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان «گوا شنکون» و «امامعلی رحمان» در دیداری ضمن بررسی مسائل همکاری توسعه مشارکت استراتژی، روابط دوجانبه را عاملی مناسب در جهت ایجاد فرصت‌های جدید برای همکاری، از جمله در حوزه امنیتی دانستند.

به گفته این منبع، وزیر امنیت عمومی چین در مذاکرات با رئیس جمهوری تاجیکستان از جمله مسائل همکاری در بخش امنیت و مبارزه با جنایات فراملی را بررسی کرد.

بنابراین بیانیه، مقام چینی ضمن این دیدار ابراز امیدواری کرد، دوران ریاست تاجیکستان در سازمان همکاری شانگهای در سال 2014 در جهت توسعه همکاری دو و چندجانبه کشورهای عضو و کشورهای ناظر نتایج چشمگیری خواهد داشت.

بنابراین گزارش، این مقام امنیتی چین که به منظور شرکت در نشست دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای روز پنجشنبه گذشته (28 فروردین) وارد تاجیکستان شده بود با پایان یافتن برنامه این نشست به دیدار

به گفته منابع رسمی، مذاکرات با رئیس جمهور، مقامات امنیتی و انتظامی تاجیکستان و بازدید از برخی موسسات نظامی امنیتی این کشور از دیگر بخش‌هایی برنامه این سفر سه‌روزه عنوان شده‌اند.

لازم به ذکر است که، «امامعلی رحمان» و «شی جین پینگ» روسای جمهوری چین و تاجیکستان در ماه مه سال 2013 در پکن و در پایان مذاکرات رسمی در سطح عالی اعلامیه مشترکی برای ایجاد روابط راهبردی امضا کرده بودند.

تاجیکستان کشور چین را به عنوان شریک استراتژیک اعلام کرده و از جمله کشورهای کلیدی در سازمان همکاری شانگهای می‌داند که برای تامین صلح و امنیت و توسعه ثبات در منطقه نقش مهم انجام می‌دهد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها