امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78066
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از گاردین، جیمز میچل روانشناس بازنشسته نیروی هوایی آمریکا و طراح شکنجه های مورد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از گاردین، جیمز میچل روانشناس بازنشسته نیروی هوایی آمریکا و طراح شکنجه های مورد استفاده در پایگاه گوانتانامو، ضمن رد گزارش سنا مبنی بر وحشیانه بودن شکنجه های بکار رفته بر علیه مظنونین به همکاری با القاعده، عملکرد خود و دیگر شکنجه گران آمریکایی گوانتانامو را منطبق بر قوانین ایالات متحده دانست.

میچل که 7 سال پس از آشکار شدن اعمال شکنجه های وحشتناک بر علیه زندانیان گوانتانامو سکوت خود را شکست به خبرنگار گاردین گفت که بهیچ وجه از عملکرد خود پشیمان نیست و حتی اذعان کرد که خالد شیخ محمد، یکی از زندانیان گوانتانامو را با دستان خود غرق مصنوعی کرده است.

در گزارش 6600 صفحه ای سنا در خصوص وقایع گوانتانامو که هنوز جزئیات آن منتشر نشده، از وحشیانه بودن شکنجه های اعمال شده در این پایگاه و عدم رسیدن شکنجه گران آمریکایی به جواب های مورد انتظار، انتقاد شده است.

غرق مصنوعی، اعمال تنش های عصبی، محروم نمودن از خواب به مدت طولانی و قرار دادن مظنونین در بشکه های آهنی و کوبیدن آن به دیوار از جمله شکنجه هایی است که در گزارش سنا مورد اشاره قرار گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها