امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78083
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، هر روز میزان محکومیت‌ تصمیم گرفته شده از سوی حکومت بحرین مبنی بر لزوم خروج ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه، هر روز میزان محکومیت‌ تصمیم گرفته شده از سوی حکومت بحرین مبنی بر لزوم خروج «شیخ حین النجاتی»، نماینده آیت الله سیستانی در بحرین،‌ از این کشور افزوده می‌شود.

در این راستا 20 سازمان حقوقی بحرینی و عربی از اتخاذ این تصمیم از سوی منامه ابراز نگرانی و اعلام کردند، تهدید آیت الله النجاتی به اخراج از کشور موجب تشدید اختلافات طایفه‌ای در بحرین می‌شود.

این سازمان‌ها در این ارتباط با انتشار بیانیه‌ای تاکید کردند، اخراج شیخ النجاتی از کشور را در معرض خطرهای بسیاری قرار خواهد داد که مهمترین آن وحدت ملی بحرین است، علاوه بر اینکه این اقدام زمینه اخراج 30 شهروند دیگر بحرینی از سوی رژیم را فراهم می‌کند که از سوی منامه متهم به اقدام برای سرنگونی نظام هستند.

حکومت بحرین به آیت الله حسین النجاتی 48 ساعت فرصت داده بود که کشور را ترک کند و این مهلت روز پنج‌شنبه گذشته به پایان می‌رسید.

«سید جمیل کاظم»، یکی از رهبران جمعیت معارض بحرینی الوفاق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در منامه تاکید کرد که این تصمیم لکه ننگی بر پیشانی حکومت بحرین خواهد ماند، چون این تصمیم، تصمیم طایفه‌ای کینه توزانه‌ای است که تمام قوانین و عرف‌های بین المللی را زیر پا می‌گذارد.

کاظم در ادامه این سوال را مطرح کرد که واقعا توجیهات قانونی، حقوقی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نظام برای دادن تابعیت به هزاران بیگانه و گرفتن و سلب آن از شهروندانی همچون آیت الله النجاتی چیست؟

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار