امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78101
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 35
محمود بیجن خان مدیر گروه زبانشناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

محمود بیجن خان مدیر گروه زبانشناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره برگزاری پنجاهمین سالگرد تاسیس گروه زبانشناسی دانشگاه تهران توضیحاتی داد و اظهار داشت: گروه زبانشناسی دانشگاه تهران فعالیت خود را از سال 1343 آغاز کرده است و در سال 93 پنجاه ساله خواهد شد از این رو این مراسم برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: در مراسم مذکور از 4 استاد برجسته گروه زبانشناسی دانشگاه تهران تقدیر خواهد شد که بعضا این افراد عضو فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی بوده و یا از چهره‌های ماندگار محسوب می‌شوند.

مدیر گروه زبانشناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران به نام این افراد اشاره کرد و افزود: یدالله ثمره، بدرالزمان قریب، محمدرضا باطنی، محسن ابوالقاسمی از اساتید برجسته و بازنشسته‌ای هستند که در این مراسم تقدیر خواهند شد.

بیجن خان متذکر شد: بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس گروه زبانشناسی دانشگاه تهران با حضور غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و علی اشرف صادقی معاون رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار خواهد شد. این مراسم دهم اردیبهشت ماه ساعت 15:30 تا 18:30 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

مدیر گروه زبانشناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران به برنامه روز قبل بزرگداشت پنجاهمین سالگرد تاسیس گروه زبانشناسی دانشگاه تهران اشاره کرد و ادامه داد: پیش از این مراسم در مورخ نهم اردیبهشت ماه کنفرانس ملی معنی شناسی و نحو زبان‌های ایرانی برگزار خواهد شد، این کنفرانس از ساعت 8 صبح آغاز می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها