امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78105
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن شریفیان در این آلبوم که در ژانر فیوژن و تلفیقی ضبط شده، با همایون نصیریان ...

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن شریفیان در این آلبوم که در ژانر فیوژن و تلفیقی ضبط شده، با همایون نصیریان و بابک شهرکی همکاری کرده است.

شریفیان در این آلبوم با بهره‌گیری از موسیقی فیوژن، موسیقی بوشهری را در کنار موسیقی‌های کشورهایی چون استرالیا، آفریقا، هند و جاماییکا قرار داده است.

نام آلبوم از نخستین قطعه آن یعنی «دینگومارو» گرفته شده است. دینگومارو یک نوع بیماری روانی زار است که دریانوردان جنوب را مبتلا می‌کند و راه درمان آن مجلس قربانی و ساز و آواز و اوراد خوانی است.

این آلبوم شاکل 9 قطعه با نام‌های «دینگومارو»، «گفت و جو»،‌ »لیان فلامنکو»، « ناگهان»، «خلخال»، «خیزاب»، «حصار»، «حیران» و «رها» می‌شود.

گروه لیان به سرپرستی محسن شریفیان که موسیقی محلی بوشهری را اجرا می‌کنند از همان بدو تاسیس مورد توجه علاقه‌مندان موسیقی در ایران قرار گرفت. همچنین این گروه با حضور پررنگ بین‌المللی در کشورهای مثل آمریکا، آلمان، روسیه، ترکیه، سوئد و ... توانست نظر بسیاری از مخاطبان حرفه‌ای موسیقی را نیز جلب کند.

در این آلبوم محسن شریفیان نوازنده نی انبان، نی جفتی، فلوت و خواننده، بابک شهرکی کمانچه، همایون نصیری کونگا، درشن آنند طبلا و آواز هندی، سارا نادری رباب و دو تار ، مجید ناظم‌پور عود، دارا دارایی گیتار بیس، حمید اکبری دمام، پیام رونق دیجی‌ریدو، مرتضی پالیز دادن ضرب و دایره، مسعود همایونی گیتار الکترونیک، احسان فرامرزی‌پور گیتار فلامنکو، تمپو و کاخن، حسین سنگسر دایره و دم دم، محمود بردک نیا دمام و شیکر، بهنام شهرکی درامز پرگرامینگ و کیبورد، محمد کبیری همخوان، آساره آستارکی و احمد قاید در همخوانی و آواز «لیان فلامنکو» حضور دارند.

گفتنی است این آلبوم  بنا بود در شهریور ماه گذشته منتشر شود که به دلیل مشکلاتی انتشار آن به اوایل اردبیهشت 93 موکول شده است.
 
انتهای پیام/ا
برچسب ها:
آخرین اخبار