امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78106
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 160
حسن احمدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: رمان «بازی‌ها و ...

حسن احمدی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بیان داشت: رمان «بازی‌ها و لحظه‌ها» چندی پیش از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده بود که اکنون این اثر به چاپ دوم رسیده است.

وی با بیان اینکه این رمان را برای مخاطبان نوجوان به نگارش درآورده‌ام، عنوان کرد: رمان «بازی‌ها و لحظه‌ها» یک کار تخیلی و به نوعی یک جور بازی است که قصه بازی یک رزمنده مفقودالاثر با مادر و خواهرزاده‌هایش را روایت می‌کند.

احمدی ادامه داد: در این کتاب، مادربزرگ اعتقاد دارد که فرزندش شهید نشده و زنده است و هر سال قبل از فرارسیدن عید نوروز همان گونه که برای سایر فرزندان و نوه‌هایش سبزه، سبز می‌کند، برای او نیز همین کار را انجام می‌دهد.

به گفته وی، شخصیت قصه دوم رمان «بازی‌ها و لحظه‌ها» به نوجوانی مربوط می‌شود که از زمان جنگ به زمان حال آمده است، همچنین چاپ دوم این کتاب به زودی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،‌ روانه بازار نشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، حسن احمدی فرزند فتح‌علی دوره‌های ابتدایی و راهنمایی را در مدارس محله‌های نازی‌آباد و امام‌زاده حسن و دوره متوسطه را در دبیرستان نصیری تهران به پایان رساند و در سال 1358 در رشته تجربی دیپلم گرفت. از نخستین سال‌های فعالیت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به همکاری با واحد ادبیات آن پرداخت که تا سال 1369 ادامه یافت.

چندی نیز مسئولیت واحد فرهنگی بنیاد شهید انقلاب اسلامی را به عهده گرفت. در سال 1365 با هفته‌نامه سروش آغاز به همکاری کرد و تا سال 1373 سمت مسئول بخش داستان‌نویسی آن مجله را داشت پس از تأسیس ماهنامه سروش نوجوان در آن نشریه و هم‌زمان در سازمان صدا و سیما در گروه کودک و نوجوان شبکه‌های اول و دوم به عنوان نویسنده و تهیه‌کننده برنامه به کار پرداخت.

در سال 1373 سردبیر ماهنامه «باران» شد که هم‌اکنون نیز در این سمت فعالیت فرهنگی دارد. این نشریه ویژه نوجوانان وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه و مطالب آن در موضوعات دینی، ادبی و هنری است. احمدی از سال 1376 تا 1377 نیر سردبیری دو هفته‌نامه «احسان» را بر عهده داشت که چهارده شماره آن منتشر شده است.

وی در کنار این مشاغل به تحصیل در دانشکده صدا و سیما پرداخت و در سال 1379 در رشته کارگردانی از آن دانشکده فارغ‌التحصیل شد.

عمده شهرت احمدی در داستان‌نویسی برای نوجوانان به‌ ویژه در موضوعات مربوط به جنگ است. دو داستان «آسان بافت» که در مجله «زن روز» به چاپ رسید و «مرا می‌‌کشند» منتشر شده در سال 1358 نخستین آثار این نویسنده است.

از جمله دیگر آثار منتشر شده حسن احمدی نیز می‌توان به «آیینه سرخ (انتشارات پیام آزادی)»، «افسانه دانی و مانی (انتشارات روزگار)»، «باران که می‌بارید (انتشارات برگ)»، «بزرگ‌مردان کوچک (انتشارات پالیزان)»، «بوی خوش سیب (انتشارات فرهنگی رجا)»، «به خاطر پرنده‌ها (انتشارات سروش)» و «تک ‌درخت سیب (انتشارات عروج)»، اشاره کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار