امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78111
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران به مناسبت ولادت حضرت ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن و همچنین سالروز میلاد امام خمینی (ره) در خطبه‌های پیش از نماز جمعه تهران (29 فروردین) به بررسی ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) و امام راحل پرداخت.

وی نقطه اوج شخصیتی حضرت زهرا (س) را عصمت ایشان به شمار آورد که در بسیاری روایات بیان شده است، افزود: حتی در روایات آمده که عصمتی فراتر از عصمت فاطمیه نیست تا چه رسد به یونسیه و یوسفیه، ایشان اوج قله عصمت هستند که انسان در آن راضی به رضای خدا باشد.

حجت‌الاسلام رحیمیان یادآور شد: حتی در روایاتی که از اهل سنت هم نقل شده بر این امر تأکید شده که خدا راضی است به رضای فاطمه (س) و غضب می‌کند به غضب فاطمه. حتی حضرت امام هم جلوه‌ای از این ویژگی تولی و تبری در راه خدا هستند، همه چیز را فدا کردند و ایشان هم دارای این ویژگی برجسته هستند.

نگرش حضرت امام نسبت به مستضعفان و کوخ‌نشینان

وی اظهار داشت: امام راحل نسبت به مستضعفین و کوخ‌نشینان بسیار تأکید می‌کنند که من یک موی سر کوخ‌نشینان را به کاخ‌نشینان ترجیح می‌دهم، آنجا که می‌گویند از خدا می‌خواهم مرا با بسیجیان محشور کند، آنجا که امام گریه می‌کند زمانی که یک فرزند شهید را می‌بیند آنچنان برآشفته می‌شود تا آن کودک سه ساله را نوازش کند و خنده بر لبانش بازگرداند.

وی ادامه داد: همین امام در برخورد با مستکبران در نجف در همان دوران ضعف ظاهری نظام و دوران غربت کسان زیادی آمدند که به عنوان همراهی با او اظهار بیعت کنند اما چون خاستگاهشان خدا نبود امام هرگز همراهی آنها را نپذیرفت افرادی همچون تیمور بختیار، موسی اصفهانی و ... که امام همراهیشان را قبول نکرد.

*روحیه امام در برخورد با دشمنان فاطمی بود

حجت‌الاسلام رحیمیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روحیه فاطمی امام راحل اظهار داشت: امام خمینی با روحیه فاطمی با صراحت فریاد می‌زند ما با خواست خدا دست تجاوز به همه ستمگران را در کشورهای اسلامی می‌شکنیم همینطور با صدور انقلابمان که صدور انقلاب راستین است. به یاری خدا ما راه را برای ظهور منجی و امامت مطلق امام زمان هموار می‌کنیم از این دست جملات امام در صحیفه نور و صحیفه امام زیاد است.

وی در ادامه یادآور شد: این همان امام است که می‌گوید قرن آینده قرن غلبه مستضعفان بر مستکبران و غلبه حق بر باطل است ما انقلابمان را به تمام جهان صادر می‌کنیم و تا در هر کجای جهان علیه مستکبری مبارزه است ما هستیم. قرآن بیان داشته که نزدیک ترین مردم به حضرت ابراهیم (ع) کسانی‌اند که از حضرت ابراهیم (ع) پیروی می‌کنند بدون ملاک قرار دادن نسب و قرابت و ... تنها اینجا مسئله پیروی است پیروی از امام، شاخص و ملاک اصلی اولویت است.

*امروز در نقطه عطف اسلام و تاریخ بشریت هستیم

وی یادآور شد: امروز باید دید تفاوت مدعی خط امام از رهرو امام چیست؟ تبعیت از امام باید سیاست حمایت از مستضعفان، عدم جدایی دین از سیاست، پیروی از ولایت فقیه و ... را داشته باشد این یک داستان تکرارشدنی در تاریخ است مدعیانی که در روزگاری هنگام بعثت رسول اکرم (ع) می‌گفتند ما خدا را قبول داریم اما رسالت تو را قبول نداریم الان هم می‌گویند ما امام زمان (عج) را قبول داریم ولی امام راحل را خیر، مگر می‌شود که حقیقتاً پیامبر (ص) را قبول داشت و علی (ع) را خیر؟ مطلب روشن است خود امام برای ما شاخص تعیین کرده است زمانی که تولی هست تبری هم هست شما چه کردید که آمریکا و انگلیس از شما طرفداری می‌کنند؟

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: براساس این منطق که اگر می‌خواهی با دین مبارزه کنی با ابزار دینی وارد شو، همانطور که آمریکا با جریان سلفی تلاش دارد دین را بی آبرو کند، مبارزه با خط امام در داخل که به صورت آشکار نمی‌شود، همینطور نمی‌شود که ظاهراً پیرو امام باشی اما دشمنان امام با تو باشند! بنابراین امروز ما در نقطه عطف تاریخ اسلام و بشریت هستیم این روزگار لیلة‌القدر تاریخ اسلام است. حواسمان جمع باشد کسی که سر سفره امام و نظام نشسته اگر به آن پشت پا بزند خدا دست و پایش را می‌شکند!

حجت‌الاسلام رحیمیان در پایان توضیح داد: روند امور پیروزی را نشان می‌دهد راه امام راه استوار قرآن است امام زمان (عج) آن را ادامه خواهد داد امروز جمهوری اسلامی علی رغم همه توطئه‌ها و تحریم‌ها و نفاق‌ها درحالی که 68 کشور دنیا می‌خواهند حکومت سوریه ساقط شود ایستاده و نمی‌خواهد این اتفاق بیافتد، این قدرت ایران اسلامی را نشان می‌دهد. در نهایت امیدواریم پروردگار ما را رهرو حقیقی حضرت امام، امام زمان و نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها