امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78118
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمد فرض‌پورماچیانی عصر امروز در مراسم یادبود برادر مرحومش استاد فرض‌پور ماچیانی ادیب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمد فرض‌پورماچیانی عصر امروز در مراسم یادبود برادر مرحومش استاد فرض‌پور ماچیانی ادیب گیلانی در مسجد صفی این شهر با اشاره به برخی از ابعاد شخصیتی این استاد، اظهار کرد: هر بخش از زندگی استاد بحث‌های مربوط به خود را دارد که در این مجال تنگ نمی‌گنجد.

وی با بیان اینکه استاد فرض‌پور با اخلاق و اهل مطالعه بود افزود: او حافظه قوی داشت و در امور نظم و انضباط را رعایت می‌کرد و هرگز پشت کسی غیبت نکرده و بهانه‌گیری نمی‌کرد.

عضو جامعه وکالت کشور خاطرنشان کرد: استاد مصطفی فرض‌پور هرگز به دلیل کاستی‌های مادی از کار خود نمی‌زد و در تحقیق یک عارف بود.

وی با اشاره به دین‌داری و ایران‌دوستی این استاد بزرگوار، تصریح کرد: وی هرگز از یاد خدا غافل نبود و اسلام و ایران تعصب خاص داشت.

فرض‌پور، استاد مصطفی را یک تبارشناس، خاندان‌شناس و واژه‌شناس شعرشناس خواند و گفت: او تمام اطلاعات مربوط به اقوام و خاندان‌های حکومتی 150 سال اخیر را به خوبی می‌شناخت.

این مسئول، استاد مصطفی را نقدپذیر دانست و ادامه داد: منیت در وجودش راه نداشت و از نقادان خود همواره تجلیل می‌کرد.

وی با بیان اینکه این استاد برای اقوام محلی، زبان و گویش‌های بومی، محلی و فرهنگ‌های قومی ارزش خاصی قایل بود، یادآور شد: فرض‌پور پاسداری از زبان فارسی را در گرو توجه به زبان‌های محلی می‌دانست.

فرض‌پور، با اشاره به اینکه استاد مصطفی فرهنگ ملی را زاده تجمیع فرهنگ‌های بومی می‌دانست، خاطرنشان کرد: تنها  انتقادی که می‌توان از او گرفت این است که هر آنچه را می‌دانست نمی‌نوشت و این امر نیز به دلیل حساسیت ویژه او در نگارش و تالیف بود.

وی با اشاره به حضور جمع بسیاری از دوستان و آشنایان در مراسم سومین روز درگذشت استاد در آستانه‌ماچیان، یادآور شد: به گفته ساکنان ماچیان حضور چنین تجمعی تنها در روز عاشورا در این مکان دیده می‌شود.

عضو جامعه وکالت کشور، این حضور گسترده را نشانگر تجلیل از علم و مقام عالم خواند و متذکر شد: علم و عالم، مرگ و میرایی ندارد و دانشمند فناناپذیر است.

انتهای پیام/84002/ر40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها