امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78119
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 78
عبدالرضا کوه‌مال جهرمی عصر امروز در حاشیه برگزاری کنگره شعر فاطمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهر قم جایگاه ممتاز و ارزنده‌ای در رشد و گسترش ...

عبدالرضا کوه‌مال جهرمی عصر امروز در حاشیه برگزاری کنگره شعر فاطمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهر قم جایگاه ممتاز و ارزنده‌ای در رشد و گسترش شعر آیینی دارد، اظهار داشت: شهر قم شهر ادب، علم، هنر و معنویت است و برگزاری چنین کنگره‌هایی در شهر حضرت فاطمه معصومه (س) موجب می‌شود تمام کشور از فضای آیینی این شهر بهره‌مند شود.

وی ادامه داد: نکته مهمی که امسال در کنگره شعر فاطمی ملاحظه کردم این بود که برگزارکنندگان این برنامه معنوی بانوان فاطمی بودند و حق هم این است که کنگره که منتسب و با موضوع صدیقه طاهره (س) است را زنانی که الگو و اسوشان این بانوی بزرگوار است برگزار کنند.

شاعر آیینی خطه فارس با تاکید بر اینکه بدون شک ایجاد چنین فضاهایی ‌در ارتقاء سطح داشته‌های هنری و ادبی شرکت کنندگان موثر خواهد بود، بیان داشت: شعرای جوان با حضور در چنین برنامه‌هایی می‌توانند بر آگاهی‌های تاریخی و معرفتی خود از ابعاد مختلف زندگی اهل بیت (ع) بیافزایند و مسلماً این آگاهی با اعتقادی که برگرفته از اعماق روحشان است می‌تواند آثار ارزنده‌ای را در حوزه شعر آیینی پدیدار کند که در نهایت به خودسازی و کمال شاعر نیز بیانجامد.

کوه‌مال جهرمی خاطرنشان کرد: شعر مانند روئیدن دانه از خاک است و امیدواریم قرار گرفتن در چنین فضاهایی موجب می‌شود تا از خاک خودپسندی و غرور بیرون آمده و به تعالی برسیم که بی شک این تعالی باید مهمترین نتیجه کار ما باشد.
انتهای پیام/78009/ر20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها