امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78133
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۳
تعداد بازدید: 100
مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به ...

مرتضی رئیسی، معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: در سال گذشته بارندگی‌های زیادی داشتیم و بعد از برف سنگینی که در غرب استان مازندران و شرق استان گیلان به وقوع پیوست،‌ بنده به همراه تیم‌های کارشناسی از مدارس آن مناطق بازدید کردیم.

وی ادامه داد: متأسفانه در استان مازندران به خصوص در شهر تنکابن خسارت قابل توجهی وارد شده بود و در این شهر 12 فضای آموزشی باید تخریب و بازسازی شود؛ البته این فضاهای آموزشی دارای قدمت بالایی هستند و بعضاً قدمت آنها 40 تا 50 سال است.

رئیسی اضافه کرد:‌ ارتفاع برف و میزان بارش در این استان‌ها در سال گذشته بی‌سابقه بود و وقتی با اهالی محله صحبت می شد، افراد مسن اعلام می‌کردند چنین برفی را در عمر خود به یاد ندارند؛ به خصوص در تنکابن ،شدت بارش و میزان نزولات جوّی به حدی بود که بیشترین خسارت مربوط به این شهر است.

وی افزود:‌ در شهر رامسر دو مدرسه نیاز به بازسازی دارد، در شهر چالوس دو مدرسه و در شرق استان گیلان در شهری مانند چابکسر خساراتی به فضاهای آموزشی وارد شده است که در مجموع خسارت در غرب مازندران بیشتر از شرق گیلان است.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بخشی از اعتبارات موردنیاز از محل اعتبارات حوادث کشور تأمین شده است و انشاءالله کار جایگزینی ساخت و فضای مستحکم به جای فضاهای خسارت‌دیده به‌زودی شروع خواهد شد؛ ضمن اینکه از اعتبارات ملی نیز به این بخش کمک خواهیم کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار