امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78135
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محسن مومنی شریف شامگاه جمعه در همایش رستاخیز جان که در سالن همایش شهید رجایی قزوین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محسن مومنی شریف شامگاه جمعه در همایش رستاخیز جان که در سالن همایش شهید رجایی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران تحولی بود که در انسان‌ها به وجود آمد و امام خمینی (ره) از آن به عنوان فتح الفتوح یاد کرد.

وی ادامه داد: هنر ما باید این باشد که با آثار هنری خود این بزرگواران یعنی شهدا را به دنیا معرفی کنیم.

این استاد دانشگاه عنوان کرد: هر تمدنی باید انسان معیار خودش را انتخاب کند و انقلاب اسلامی هم این کار را کرد و مشاهده می‌کنیم که هویت مردم بعد از انقلاب اسلامی هویت دیگری است.

رئیس حوزه هنری عنوان کرد: اینکه در سال گذشته مقام معظم رهبری فرمودند ادبیات انقلاب اسلامی کشور را از ادبیات وارداتی باید بی نیاز کرد نکته مهمی بود که متاسفانه از این صحبت رهبر استفاده نشد.

این نویسنده و منتقد ادبیات داستانی افزود: یکی از بزرگانی که بر گردن ادبیات اسلامی حق دارد شهید آوینی است که ما از او به عنوان معیار هنر انقلاب اسلامی نام می‌بریم.

مومنی شریف با اشاره به ویژگی‌های شهید آوینی گفت: ایشان انسان بسیار باورمندی بود و مومن و نسبت به اسلام و مکتب تشیع اعتقاد عمیق داشت.

وی ادامه داد: آوینی این مسائل را وقتی مطرح کرده است که فکر انقلاب اسلامی در حال انزوا بود و در شرایطی قرار داشتیم که تفکر انقلاب اسلامی مورد هجوم تفکر غربی قرار گرفته بود.

این استاد دانشگاه افزود: از ویژگی‌های بارز دیگر شهید آوینی اخلاق بود به طوری که جریانات سیاسی هرگز موجب نمی‌شد تا او از دایره اخلاق بیرون بیاید.

رئیس حوزه هنری عنوان کرد: آوینی بسیار انسان منصفی بود و کار خوب را تشویق و کار بد را نقد می‌کرد و در این زمینه هیچ‌گاه درگیر جناح‌های سیاسی نبود.

مومنی شریف گفت: شهید آوینی اهل نماز و عبادت بود و از دانش وسیعی برخوردار بودند و فرهنگ تمدن غرب و معارف اسلامی را خیلی خوب می‌شناخت.

وی با بیان اینکه آوینی انسان بسیار پرکار بود و تمامی کارهای خویش را در جهت رضای خدا انجام می‌داد به صحبت‌های خود با تأکید بر الگوگیری هنرمندان از این شهید اعل قلم پایان داد.
انتهای پیام/77007/ح30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها