امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78138
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۳
تعداد بازدید: 78
سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نظر دارد تا خبرسازترین «چهره‌های» هفته گذشته را تحت عنوان بسته خبری «سفید سیاه ...

سرویس فضای مجازی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در نظر دارد تا خبرسازترین «چهره‌های» هفته گذشته را تحت عنوان بسته خبری «سفید سیاه خاکستری» به مخاطبان خود معرفی کند.

با ما همراه باشید با چهره‌های هفته گذشته:
 
*پشیمان هفته!

فردی در هفته گذشته اطلاع داد که حاضر است به خاطر کاری که در 35 سال پیش مرتکب شده از آمریکایی‌ها عذر‌خواهی کند و به صراحت اعلام کرد: «عذرخواهی از آمریکا کاری انسانی است»؛ از دانشجویان پیرو خط امام بود، 13 آبان سال 58، او نیز سایر دانشجویان را برای تسخیر لانه جاسوسی همراهی کرد، اما اکنون پشیمان و حاضر به عذرخواهی شده است.

ابراهیم اصغرزاده، از فعالان سیاسی اصلاح طلب هم اکنون مشاور پروژه ساخت فیلم سینمایی درباره تسخیر لانه جاسوسی هم شده است! 

*نمکدان شکن هفته!

«آژانس نمی‌تواند ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران را تأیید کند!» سخنی در پاسخ به اعتماد سازی‌ ایران؛  پس از نابودی ذخیره اورانیوم 20 درصد و تعلیق بخش عمده فعالیت‎های هسته‌ای ایران، یوکیا  آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: «آژانس نتوانست درباره تمام مواد و تأسیسات هسته‌ای ایران به این نتیجه برسد که دارای اهداف صلح‌آمیز هستند». 
*تکذیب هفته

در هفته گذشته فایل صوتی منتسب به سید عباس عراقچی در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها منتشر شد؛ خبرهایی که به سرعت منتشر می‌شد و حکایت از آن داشت که معاون ظریف اعتراف کرده است که حق غنی‌سازی در توافق ژنو به رسمیت شناخته نشده و رئیس جمهور در این زمینه مرتکب اشتباه شده است.

و اما عراقچی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و با ابراز تعجب از پخش ناقص و تحریف شده‌ی سخنانش در یک جلسه خصوصی، عنوان کرد:‌ توافق ژنو صراحتاً حقوق هسته‌ای کشورمان را به رسمیت شناخته و با پذیرش ادامه غنی سازی در ایران، حق غنی سازی جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرده است.
*چهره بد هفته

او رئیس جمهور ایران شده است! اما نه به انتخاب ملت ایران بلکه به انتخاب اعضای پارلمان اروپا؛ این خانم رئیس جمهور قلابی در هفته‌ای که گذشت پا را از حد خود فراتر گذاشت و به رئیس جمهور ملت ایران توهین کرد.

همزمان با تصویب قطعنامه ضدایرانی پارلمان اروپا علیه جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر اعضای پارلمان اروپا در کنار گروهک تروریستی منافقین، با تکرار ادعاهای گذشته اعلام کردند مریم رجوی را به عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران می‌دانند.

«مریم قجر عضدانلو» سرکرده گروهک تروریستی منافقین در قسمتی از ادعاهای خود درباره رئیس جمهوری اسلامی ایران و حمید ابوطالبی، گفت: «انتصاب یک تروریست به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل، خوی واقعی روحانی را نشان می‌دهد!» و بدین ترتیب چهره بد این هفته را از آن خود کرد. 

*تحریف هفته!

«کوروش کبیر اسرائیلی بود»؛ ادعایی از سوی شیمون پرز نهمین رئیس رژیم صهیونیستی؛ وی در ادامه ادعای خود گفت: «ما بطور تاریخی پیوسته با ایران دارای روابط خوبی بوده‌ایم».  

البته این نخستین بار نیست که این ادعا از سوی شیمون پرز مطرح می‌شود؛ جدای از علت چرایی مطرح کردن چند باره چنین ادعایی مدعیان ایران باستان در نسبت دادن چنین انگ تاریخی سکوتی معنادار کرده‌اند.  

*مُرده بلاتکلیف!

27 مارس «ریچارد فرای» ایران‌شناس و شرق‌شناس معروف آمریکایی در 94 سالگی درگذشت تا داستان وصیتنامه جنجالی آغاز و این ضرب‌المثل قدیمی استثناء پیدا کند که «میت بر زمین نمی‌ماند».

عده‌ای می‌گویند او جاسوس بوده است، بعد گروهی برای رد آن استدلال می‌آورند و در این بین همسر وی اعتراف می‌کند که همسرش فقط علیه آلمان نازی جاسوسی می‌کرده است آنهم بدون اینکه پولی از سازمان سیا دریافت کند.

جسد وی اکنون در سردخانه‌ای در ایالت ماساچوست نگهداری می‌شود و منتظر تصمیم‌گیری برای اجازه دفن او در اصفهان است؛ این مُرده هنوز بلاتکلیف مانده! 
*سیبل هفته!

نخستین بار نبود که مقامات آمریکایی بعنوان سیبل مورد هدف خشم مردم قرار می‌گرفتند؛ در هفته گذشته  «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق دولت  اوباما مورد اصابت کفش یک بانوی آمریکایی قرار گرفت. کفش این بانوی آمریکایی همانند کفش «منتظر الزیدی» خبرنگار عراقی که چند سال پیش «جورج بوش» را هدف قرار داده بود،‌ با فاصله چند سانتی متری از کنار سر کلینتون عبور کرد.  
 
 
*جای «چهره خوب» خالی ماند

در هفته گذشته همچنان کشورمان از سوی دشمنان خارجی تهدید شد و بودند مردانی که با ثبات در مقابلشان قد علم کردند و از توان موشکی این خطه گفتند از طراحی موشک صیاد 3 و نصب موشک جدید بر روی مرصاد؛ یا قدرتمندانه از تریبون ریاست جمهوری شنیدیم «در برابر هر تجاوز قاطعانه می‌ایستیم». 

یا افرادی بودند که دلسوزانه دیپلماسی و سیاست خارجه کشور را نقد و با صراحت اعلام کردند «هیچ مقامی حق معامله بر سر دستاوردهای هسته‌ای را ندارد».

و یا زمانی که بحث نحوه ثبت نام و دریافت یارانه نقدی مطرح شد بودند هموطنانی که از حق قانونی خود برای خدمت به کشور گذشتند.

استثناً در گزارش این هفته «سفید سیاه خاکستری» جای «چهره خوب» خالی است، اما همه می‌دانیم  هفته گذشته هفته‌خوب‌ها بود اما به یک میزان؛ نه کمتر و نه بیشتر.
 
بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها