امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۵:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78144
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۳
تعداد بازدید: 36
کورش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اولویت‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ...

کورش پرند در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد اولویت‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در سال 1393 اظهار داشت: برنامه آموزش فنی و حرفه‌ای را برای سال جاری در سه سطح ملی، بین‌المللی و سازمانی پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور افزود: در حوزه بین‌المللی، آموزش مربیان کشورهای مختلف را در راستای دیپلماسی مهارتی ادامه خواهیم داد، چون تا کنون بیش از 300 نفر از مربیان کشورهای افغانستان، عراق، لبنان و برخی کشورهای آفریقایی این آموزش‌ها را در ایران پشت سر گذاشته‌اند.

پرند ادامه داد: با توجه به اینکه بیش از 30 آموزشگاه آزاد ایران در کشورهای مختلف فعال شده‌اند، امسال طبق برنامه‌ریزی انجام شده برخی از آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در کشورهای خارجی اقدام به تاسیس شعبه خواهند کرد.

به گفته وی، برقراری ارتباط بیشتر با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی نظیر کمیساریای عالی پناهندگان از برنامه‌های سال 93 است که بخشی از آموزش‌ها نیز به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعزام نیروی کار به خارج از کشور و برنامه‌های جدید در این حوزه را از دیگر برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در حوزه بین‌المللی عنوان کرد و ادامه داد: برای مثال در بخش سنگ‌های قیمتی و غیر قیمتی افراد می‌توانند در کشورهای خارجی مشغول شوند و در اعزام نیروی کار هم می‌تواند مهم باشد.

پرند تصریح کرد: در سطح ملی قرار است همکاری بیشتری بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم با این سازمان انجام شود و به زودی بین سه وزارتخانه در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای جمع‌بندی نهایی حاصل می‌شود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای همچنین از پیگیری چند طرح در سال جدید برای کاهش بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خبر داد.

وی ادامه داد: در سطح سازمانی نیز برنامه یادگیری مادام‌العمر در دست اجرا است و برنامه‌ریزی شده تا از طریق آموزش محصول‌محور در سال جاری، 25 هزار نفر مشغول کار شوند.

وی با اشاره به لزوم همگرایی بین آموزش، بخش تعاون، صندوق مهر امام رضا(ع) و کارآفرینان گفت: مدل آموزش، تولید، بازاریابی و فروش برای تقویت این مهم ارائه شده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها