امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 78153
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۳
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی صبح امروز در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان ناجا که با حضور رئیس جمهور ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سردار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی صبح امروز در نوزدهمین همایش سراسری فرماندهان ناجا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد با اعلام این مطلب افزود: نیروی انتظامی در سال 92 و در حوزه راهنمایی و رانندگی موفق شد 12 درصد میزان وقوع حوادث راهنمایی و رانندگی را کاهش دهد.

وی افزود: این در حالی است که با افزایش مراقبت های الکترونیکی و تجهیز 400 کیلومتر دیگر از راه های کشور به وسایل مراقبتی، قربانیان حوادث ترافیکی به میزان 6.7 درصد یعنی حدود 1300 نفر کاهش یافت.

فرمانده ناجا ابراز امیدواری کرد: با استفاده از همه ظرفیت‌ها و بهبود وضع ناوگان حمل و نقل عمومی و بهبود کیفیت و ایمنی خودروها و افزایش هوشمندسازی جاده‌های کشور شاهد کاهش 20 درصدی تصادفات و تلفات در سال 93 باشیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 92 ناامنی‌های اجتماعی کاهش بسیاری داشته، گفت: این در حالی است که در حوزه سرقت‌های خرد، افزایش کمی را شاهد بودیم اما کشف جرایم نسبت به سال 91 بهبود نشان می‌دهد.

سردار احمدی مقدم با اشاره به اینکه در حوزه جرائم جنایی و جرائم خشن، میزان کشف افزایش چشمگیری داشته است، گفت: در سال 82، 51 درصد جرائم کشف می‌شد که این عدد بعد از 10 سال یعنی در سال 92 به عدد 89 درصد رسیده است.

وی در حوزه پلیس فتا و جرائم سایبری نیز گفت: این پلیس هرچند نوپاست اما به جرات می‌توانیم بگوییم در سطح منطقه از عملکرد بسیار خوبی برخوردار بوده و توانسته ماموریت‌های واگذار شده را در حد مطلوبی به سرانجام برساند.

سردار احمدی مقدم به فعالیت ناجا در عرصه جرائم اقتصادی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پلیس آگاه در حوزه مبارزه با زمین‌خواری موفق شد در سال 92، 38 میلیون متر مربع از اراضی ملی که توسط سودجویان تصرف شده بود را از ید قدرت آن‌ها خارج کرده و به بیت‌المال باز گرداند.

فرمانده ناجا به کشف 181 پرونده بزرگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: در مجموع 12 هزار میلیارد ریال رقم این پرونده‌ها بوده و در کنار آن موفق به کشف 160 پرونده پرداخت تسهیلات غیرقانونی به ارزش 18 هزار میلیارد ریال شده‌ایم.
ادامه دارد...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها